Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся съвет от ползващите Delay


thurston

Recommended Posts

Здравейте, питам се дали някой от вас пее през delay ('китарно камионче') на вокалите, има ли някакви специфики и можете ли да ми препоръчате към какъв точно ефект да се насоча (марки, модели). На концерта на Тангра с Babyface clan забелязах, че Русков пее през Boss. Звучеше много яко и близко до това, което ми се ще да изкарам и аз.

За да не се впускам в безсмислени обяснения за каква музика му трябва- линка е в подписа ми.

Много мерси предварително за всяко съдействие и съвет, насочил съм се да си купувам дилей и ми трябва малко ориентир от по-опитни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът ми е технически и може да не е приемлив от финансова гледна точка.

Камиончетата са предназначени за китари. Ограничен е честотния им обхват, и ако се употребят за вокал, най-малкото ще бъде глух звука. Имат сравнително висок шум. Освен това чист DELAY не е удачен, за вокал повече подхождат специализираните процесори, имащи различни видове реверберации, хоруси, ADT и комбинациите, които имитират съответно акустическо оформление. Има доста повече неща, които са необходими за добър резултат.

Дори най-евтиния, но предназначен за вокали процесор е по-добро решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ПОгледни най - ниската серия ня Дигитек вокалист във Фактор, мисля ²е разликата в цената с този Бос не е много голяма, но е за вокали и ти предлага други възможности за ефекти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.