Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се грижите за пръстите на лявата си ръка.


Kanara27

Recommended Posts

Така изглеждат върховете на моите пръсти всеки път след свирене.

... Черното предполагам е от окисите по струните, защото не съм ги сменял от 1963 ...

 

Правилно предполагаш. Като се научиш да сменяш и поддържаш струните и инструмента си като цяло, и той ще почне да те уважава ...

Когато не си поддържаш автомобила - ходиш с омаслени ръце. А когато не си поддържаш китарата - ходиш с обелени пръсти ...

 

Със здраве ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Горере, аз съвсем сериозно вметнах, но ти явно си решил да се драчиш. Твоя работа ...

 

Щом ти харесва да ходиш с пръсти като премръзнал алпинист - твое право си е, продължавай ...

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези, които си мислят, че не е нормално да се белят от дясната страна пръстите слагам едно клипче с моята постановка, в която мисля, че няма нищо грешно, но и моите пръсти се белят от дясната страна. Не толкова, колкото на gorer-а, но все пак си се белят, когато прекаля с бендовете. Дори ако обърнете внимание коя част на пръстите ви се опира до струните, когато свирите и правите бендове, че видите, че си е съвсем нормално - просто ръката идва под такъв ъгъл спрямо грифа.

 

Ето го и клипчето:

 

Rondo Alla Turca :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Който пие бира - пикае,който яде - сере,а който свири на китара...е вече знаеш.

Свири смело и не се стахувай,по-зле няма да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз полагам изключителни грижи и за двете си уникални ръце:)Бъркам бетон и цепя дърва - много яко.Там в Шведско си е студ братчета;):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.