Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос по настройка на китара


Recommended Posts

какво се прави когато струните бръждят(звънкат) защото опират в 2-ро прагче а инъче са си ниско до грифа и никъде другада не се получава това бръждене...силно изразено е само на 1-ва струна...при свободни ненатиснати струни пак бръжди от 2-ро прагче...

 

можете ли да ми дадете някакъв съвет за настройка,ако има нужда от това де...

 

редакция:всъщност грифа ми е идеално прав...страх ме е да пипам да си призная...

за да се огъне леко напред трябва да затегна или да отпусна???

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1: Вдигаш струната от горния мост

Вариант 2: Вдигаш струната от бриджа

Вариант 3: Отпускаш малко род-а (ако има такъв естествено), за да позволиш струните да опънат грифа напред и да вдигнат струните

 

Работата е, че при вариант три вдигаш всички струни, а при вариант 1 и 2 само определената. В случая предполагам, че при положение че бръжди САМО на 2-а позиция на първа струна е най-удачен вариант 1... Дай някакви снимки да видим да поумуваме още :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 4 - носиш на лютиер, защото не са ти изравнени добре прагчетата.

Вариант 5 - носиш на лютиер, защото ти се е надигнало 2-ро прагче от разсъхване на грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

мама му стара то на мен ако не се случи - няма на кой....

надявах се да се размине това...

всъщност се пооправя само сякаш,но бръженето на 1-ва струна 1-во прагче си личи още...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вариант 6-носиш на лютиер той ще ти каже кво да правиш

вариант 7-зимаш една отверка и почваш да си играеш със бриджа,спроед мин проблема не е във тръс рода и няма никакав смисал да си играеш с него за да не преебеш китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола: Китарата е някакъв джаксън с флойд -> как с отвертката ще вдигне струната от флойда не ми е ясно, но ок щом казваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси тоя тръс род го имате като нещо свър-сложно, което само лютиери с опит 20години могат да настроят, а то всъщност е една стоманена пръчка с болт накрая :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпускаш МАЛКО! Малко значи 1/8 оборот! Ако не е достатъчно отпускаш още 1/8 (предполагам 1/4 ще е повече от достатъчно :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.