Jump to content
Българският форум за музиканти

Building The Chrurch на Steve Vai ...


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Като се отвориха напоследък теми от рода на "колко бързо свирите" и "как свирите еди кое си", я да питам бързаците и Вай-феновете нещо по-конкретно: според вас каква е метричната схема (колко тона с какви продължителности в един такт) на интрото и втората част на солото на това парче? Според табулатурите, които имам, се свирят на 32-рини, (8х4) но, аз ли нещо вече се обърках, струва ми се, че са на секстоли от 16-тини (6х4)... а може-би така ми се иска, защото на 32-рини поне за момента това просто не мо'ем го изсвири в оригинално темпо:greenangel:. Тъпото е, че от това зависи и как се развива самата фигура като тонове ...

 

И втори въпрос, чиито отговор може и да е различен от този на първия:): вие, ако го свирите, как го свирите това нещо?

 

P.S. Sorry за кривописа в заглавието на темата - typing errors:).

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа я лично го свиря с двете ръце над грифа иначе е яко зор....и тапваш там и толко......

 

Това ясно, ама колко тона изплюваш за един такт:) ... или е както дойде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По всичко личи, че темата не среща небивал интерес:greenangel: , така че администраторите да я трият!

 

В крайна сметка реших въпроса за себе си, както и се очакваше - свиря го както мога, пък шоу да става:metalist: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се учудвам, че не е толкова интересна за повечето. Аз лично дали ще са 64рини или 32рини и дали ще изсвириш 64 или 63 за един такт, надали ще чуя...

Най-добре тапвай там бавно и после усили и к'вото стане, ебаси....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се учудвам, че не е толкова интересна за повечето. Аз лично дали ще са 64рини или 32рини и дали ще изсвириш 64 или 63 за един такт, надали ще чуя...

Най-добре тапвай там бавно и после усили и к'вото стане, ебаси....

:greenball: :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледах ноти на въпросната песен! И там пишеше 94бпс и бяха на 32-рини! :greenangel:

 

Да, и в моите табулатури така пише. Явно си е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.