Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с миди файлове в Windows Vista


Recommended Posts

Здравейте ! Може ли някой да ми помогне?Операционната система ми е Windows Vista, дъното ми е EPOX EP-MF4 Ultra -3 с вградена звукова карата Realtek / ALC850,пробвах доста драйвери , но никой не ми отстрани проблема , а той е следния:

MIDI файловте ми се чуват нормално , но нямам опции за настройка (отделно усилване и намаляне на мидитата),когато искам да конвертирам един файл от MIDI в WAVE не мога да контролирам нивото на записа, опцията не е активна и в смата конвертираща програма, нивото на записа ми става толкова тихо 4е почти не се чува .

Сблъсквал ли се е някой с този проблем и как бих могъл да го реша? С Windows XP имах отделна опция за усилване на миди файловете , трябва ли да чакам по свестни драйвери или има някакво решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххх ах ах с пръчка ли те биха да я инсталираш тая виста :huh: Ама айде няма да се обаждам. Още много "изненади" ще откриеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш. Иначе по въпроса- ако в сайта на производителя няма нови драйвери ЗА ВИСТА, начи работата отива към ХР. Бих казал, че много хардуер(стабилен и на реномирани марки) се държи меко казано странно под виста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом казваш. Иначе по въпроса- ако в сайта на производителя няма нови драйвери ЗА ВИСТА, начи работата отива към ХР. Бих казал, че много хардуер(стабилен и на реномирани марки) се държи меко казано странно под виста

 

Разбира се! Абсолютно точно казано - щом сменяш операционна система трябва да смениш и драйверите на съответния хардуер- в случая аудио картата за нея...ако пак го има тоя проблем значи все още има бъгове в съответната ОС и се чакат сървис паковете...твае положението с всяка нова ОС...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят личен съвет е да се изчака до изкарването на стабилен сървис пак и да има пълен драйвър съпорт за всеки хардуеър... Минах през Виста за точно 15 минути... не ми върши работа засега - конфликти с драйвъри! Имай предвид, че световните фирми, банки и т.н. дадоха ултиматум на Майкрософт, че докато не има официален сървис пак, който да закърпи проблемите на този едишън, те няма да минат на него по никакъв начин! Аз си направих изводите от този ултиматум :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Струва ми се, че този начин за конвертиране на ΜIDI2WAV не е много удачен. Синтезатора на Realtec-a едва ли звучи чак толкова добре, че да искаш да го записваш като аудио.

Бих ти препоръчал да си намериш програмка, която прави това. Обикновено тези програмки ти дават възможност да си избереш звуците с които да се просвири MIDI-то.

Ако все пак държиш на твоя начин, то провери дали в настройките за запис на миксера има настройка на глобалното ниво за запис ( предполагам, че по подразбиране се записва микс от всички източници като CD, Line, Wave, MIDI etc. ).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.