Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Напълно съм съгласен с f1_sound , yamaha и presly , но все пак мисля, че Craig разбра точно какво искам да кажа. Някакси е по-топъл звука. Някакси по-естествено звучи. А за чистотата на записите и изчистването на вокалните партии, например, вземете дует Power. Вокалистката Romina има такъв глас... просто имам чувството че идва от космоса, а записите са правиени в първата половина на 80-те години... :)

Просто са нехоа и гласовете им звучат невероятно чисти, и мизоката им е жива и топла... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак по темата, но от потребителска гледна точка (щото по- горе я разглеждате от професионална).

Плъзнали са по рок-магазините едни преиздания на стари албуми на известни групи (Helloween, WASP,Running.... 80-тарски хевита ), на приятна цена от 20 кинта (19.90), нов ремастер, уж цифрово, уж по- добро качество, говорим за издания 2005- 2006 г. Та попълних си аз дискографиите на любимите групи, но със смесени чувства - имам чувството че звука е по- зле, отколкото съм го слушал на касетки през 80-те !!! И то касетка n-ти презапис !!!

И вчера съвсем случайно от ОЧЗ намирам "Master of the Rings" на Helloween, оригинално луксозно издание, 1994 година !!! Взимам го и сравнявам вкъщи двата варианта - оригиналния и съвременния хай- тек ремастер. Разлика ОГРОМНА в полза на стария запис !!!! Динамика, чистота на инструментите, честотен баланс като цяло - ПЕРФЕКТНО !!!

А новото издание е ШИТ отвсякъде - звучи като мрз !!!

Бърза проверка с WASP - "Crimson Idol" (в тоя случай имам оригинала, а ремастера взех от приятел) - същата работа !!!! Бе мамаимдееб@, това "съвременното" все едно е мастерирано от глух и то на компютърни колонки !!!!

 

Та обяснете ми, господа тон- инженери, коя хипер важна причина налага явното осиране на един качествен продукт ???? Не става въпрос за "осъвременямане" на звука - старите издания имат много по- тежки китари, много по- ясни, ярки и същевременно "заоблени" чинели и фус, мнгоо по- плътна каса и бас, изобщо много по- метъл звук !!! В новите има едно абсолютно мазало !!! И "що така бе, Миме" ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо ... дай пример кое старо има по тежки китари и аж те ти дам пример кое ново

има още по тежки китари и звучи 2 пъти по здраво

Второ... За мен е пълна глупост да се пипат от издателските компании старите издания на по горе изброените от

теб групи, просто няма смисъл, едно е да премастерираш, друго е да го запишеш същото

през в пъти по качествена звукотехника :thumbs_up:

Трето... не съм обеден, че същите банди които ти изброи, вземат да запишат на ново някое старо парче

със сегашните технически възможности и звукът ще е по лош от преди 20 години

то нека прекарат звукът през "лошите" съвременни техники, пък мога да се обзаложа, че

ще звучи в пъти по качествено, по чисто, по балансирано и какво ли още не ....

Просто е нелепо да се подлага на сравнение постиженията на съвременната техника в частност звукотехника,

със стари записи, моля да спрем с тези "хайфиски" расъждения /колкото по старо толкова по добре/

Все едно сравняваме "компютарът с джбна елка"

Звукът си е бил добър за 80те сега сме 21 век и както всичко останало така и самият звук

търпи прогрес, просто техниката го позволява и най после господа хайфисти разберете, че

като цялостен продукт звукът на една професионално, многобюджетно съвременна записана група си звучи

от всички места погледнато, по добре :topicsux:

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Целенасочено не си ме разбрал !

1 - не става въпрос за сравнение м/у две различни неща (група "А" (от 80-те) и група "Б" (от 2007г)), става въпрос за ЕДИН И СЪЩ продукт, за един и същ запис, на който новия му мастеринг е покъртително зле !!! Отчитайки развитието на техниката, отчитайки, че в големите студия не работят некадърници (примерно), тогава явно има сериозна причина (маркетингова ли, за радиа ли), новия мастер да звучи ТОЧНО така !

 

2 - глупост или не - хората ги "пипат", за да ги преиздадат. За издателя това са си печалби, и не го обвинявам. Даже е похвална идеята да се "осъвремени" звука с един ремастер. Само дето не се е получило, ама хич !!!!

 

3 - съгласен съм. Техниката се развива, но и концепцията за звук се променя. Като пример за прекрасен метъл-звук към днешна дата бих дал Kamelot (Black Halo) и последния Primal Fear !!!

 

Но идеята ми е за ремастерите. А че може да стане и както трябва - имам готов пример. Metallica 84 "Ride the Lighting" - дръпнах преди време копие (рипнато както трябва от аудиофилски форум) на съвременен ремастер. Звукът реже глави !!!! Наскоро ми попадна копие от оригиналното издание (от 84-та година) - е на фона на тоя ремастер, който смушам почти година, оригинала звучи детски смешно !!! Вярно, като за 84-та година си е бил здрава резачка, но тогава не е имало Rammstein и Pantera, а и на Металика "Черния" албум. А на фона на тия предните заглавия, новия ремастер звучи абсолютно адекватно !

 

Та така - дадох ви две положения - първото - с абсолютно некадърен ремасте%Fи

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та така - дадох ви две положения - първото - с абсолютно некадърен ремастер, и второто - с добре направен такъв.

И пак въпроса - наистина ли е въпрос на човешка некадърност, или има някакви обективни причини за разликата в тия ремастери ???

 

--------------

 

До админите - "Едит" - функцията бачка адски странно - една буква да променя (грешка на пръстите), и ми реже поста до редактирания знак ????! Ето - горе няколко пъти ми реже поста !!! Затова си го дописвам като "Нов Отговор"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.