Jump to content
Българският форум за музиканти

Хеви метъл саунд за ритъм китара


Recommended Posts

Ами не знам, никога не съм пробвал Guitar Rig, но със сигурност не е лесно да накараш DOD death metal да звучи добре... Дори и през кубето ми Marshall Valvestate 8080 е твърде "bright". Затова трябва яко рязане в диапазона 5-7 kHz. Абе всичко е въпрос на EQ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, ще пробвам малко да поработя с еквалайзерите, но май няма никакъв смисъл, защото всичко ще го презаписвам със самоделно направен дисторшън. Това "демо" беше само пробно и, както се очакваше , стана менте.

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dylan_101, чух твоята обработка на микса.

Много ми хареса! Китарите звучат много по-топло, човешки, както каза ти, и го няма гадното бъзкане във високите честоти. Не знам дали си слушал оригиналната песен (ри-мейка от 1991), но там китарите звучат по подобен начин. Определено се е получил много задоволителен резултат.

Аз успях да докарам звук в Guitar Rig, който е 1:1 с този от оригиналната песен, но за съжаление шибаният софтуер внася адски много шум и виене като от микрофония :D

Хванл съм се за главата с това нещо - вече месец се мъча да махна шума и все без резултат. Мамка му, крайния ми срок да предам кавъра е 7 април, а аз още не мога да си докарам звука на китарата... да не говорим за барабаните и така нататък. Просто се налага да се откажа. :godbless::godbless::D:D :wall: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвай си DOD-а за преамп. Той си е много добър. Просто накрая му слагаш и едно подходящо EQ. Нали получи картинката с EQ-то което съм използвал?

Ти пробва ли да му намалиш високите на DOD-а? Доколото си спомням 3-лентовия му еквилайзер беше доста дълбок, поне +- 18 dB.

Явно амп симулатора на GuitarRig е правен за по-кафяви преампове (имам впредвид спектъра на изходния сигнал да е по-близък до този на кафявия шум, а не на белия. При кафявия шум амплитудите на високите честоти намаляват, докато при белия са еднакви). Tрябва да направиш DOD-a ти да звучи като преампа на GuitarRigа.

Ето какво бих гo направил аз - записваш си китарата през преампа на GuitarRig-а и и гледаш спектъра. След това така си нагаждаш EQ-то на DOD-a така, че да докараш същия спектър. След това DOD-a ще ти звучи като GuitarRig като тембър. След това го прекарваш през спийкър симулатора на GuitarRiga и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tрябва да направиш DOD-a ти да звучи като преампа на GuitarRigа.

Ето какво бих гo направил аз - записваш си китарата през преампа на GuitarRig-а и и гледаш спектъра. След това така си нагаждаш EQ-то на DOD-a така, че да докараш същия спектър. След това DOD-a ще ти звучи като GuitarRig като тембър. След това го прекарваш през спийкър симулатора на GuitarRiga и си готов.

Аз правя нещо подобно, но не гледам спектралния анализ, а просто действам по слух.

Междудругото не замествам пре-ампа на GuitarRig с DOD-а в clean вариант, а дисторшън модула на GuitarRig с gain режима на DOD-a. Получавам добър резултат, но готините бленди на GuitarRig не мога да ги докарам, защото при най-малкото усилване на гейна от софтуерния амп води до микрофония. Независимо дали съм с аналоговия дисторшън или с вградения.

Скоро ще пробвам още три-четири софтуерни амп емулации и ще видим какво ще стане, но жалкото е, че вече няма как да си запиша кавъра в срок. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nalbantov, може ли да постнеш файл, съдържащ само китарите от този същия микс? Без BFD-то, искам да кажа.

Звукът ми допада. Тъничък и дигитален е, но определено би ми свършил работа за това, което съм тръгнал да правя, най-вече, защото звучи много добре обезшумен откъм микрофония и виене. Можеш ли също да постнеш и пресета за GR, та да го пробвам и аз и да постна как звучи през моята звукова карта? Интересно ми е дали ще нададе вой тук при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз правя нещо подобно, но не гледам спектралния анализ, а просто действам по слух.

Слуха по принцип много лъже. Затова като настройваш нещо да звучи еди-как си винаги трябва да го сравняваш с това като което искаш да звучи. По памет не става тая работа. Та затова спектрал аналайзерите са много удобни. Те не лъжат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно виждам темата то гледам сте я разнищили вече.Бат Дилън много знай верно.Ама малко ми жужат китарките.Малко не ами бая.То щото толкоз да не обичам жуженто на китарите накрая ми се падна ефект нежужалка тука му търся още средите :curse::-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то и аз знам как се прави, ама нямам с кво.

Взема се една здрава Mesa, слагa и се един здрав Shure отпреде (или малко встрани, според зависи), включва се в някой 16 пистов лентов рекордер, набичва се на макс и ей го де го хеви звука. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.