Jump to content
Българският форум за музиканти

Извличане на инструменти от крайния миксмикс


Recommended Posts

Как може най-ясно и отчетливо да се извлече бас китарата от даден микс? Става въпрос за смъкване на песен за кавър, но баса ми се губи на места.

 

По принцип бас китарата се усеща, но някъде, където е по-замазано нищо не се чува, защото се заглушава от касата на барабаните, която също се подвизава в ниския честотен диапазаон.

Видях темата " Основни честотни корекции на отделните инструменти" и смятам, че диаграмката и табличката са супер, но по какъв начин да се възползвам от тях?

Някакъв спектрален анализ ли се прави за извличане на дадена честота от микса, плъгин ли се ползва, програма някаква ли?

В Adobe Audition съм виждал инструмент за спектрален анализ, но никога не съм го използвал. Той може ли да ми свърши работа?

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За "измъкване" на баса фазовия анализ няма да ти помогне. За Audition говоря. Може да стане с комбинации на ефекти и смесване на получените резултати. Баса може да се повдигне с center channel extractor. Там можеш да си избереш в кой честотен диапазон да действа, от къде да екстрактне( center, surround, custom. За максимално качество най- отдолу има настройки за семплите- 24000, брой пъти овълей-12. Задава се дали да усилва или намалява и др. Има и друг момент, че увеличава и касите :cheers:

 

Давай пък ако си упорит ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе карай по слух и логика

1. коя тоналност е

2. какви акорди се използват.

 

няма да сбъркаш:)

пък и нали баса и без това не се чувал?

никой не може да ти каже :' абе тука свирят си, а ти свириш фа диез'

;)

Редактирано от antonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.