Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мога да си взема до 400 лв?(ново или втора ръка)


Константин

Recommended Posts

Значи имам 400 лв и искам да знам кой модел мога да си купя нов и за същите пари какво мога да намеря втора ръка ? (разбира се нещо от което сте доволни) :surprise: Ново или секънд хенд да взема и другия ми въпрос е -има ли смисъл от басс кубе или да си я пускам през колоните,които имат задоволително големи басове ? Мерси предварително :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен за тези пари по-добре втора ръка, но само при положение, че имаш търпение, опит за да избереш прилична тояга (познат, който може да помогне също е вариант) и малко късмет. За тези пари би вземел доста компромисен нов инструмент.

Ако искаш все пак кажи каква музика харесваш и свириш, от колко време се занимаваш и т.н. Това определено би помогнало на желаещите да ти дадат съвет :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми харесвам по-тежка музика :punk_guitar: Начинаещ съм и търся 4-ри струнен басс.Иначе има една оферта в фактор за 499 Washburn T12+Кубе 30W+калъф+тунер+перце+дискове.Ако субера още малко ще мога да го взема но се чудя трябва ли ми кубето ... или за събраните пари да взема само една китара и калъфче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навъртай се около джаза, и тук във форума- излизат добри оферти понякога. когато гледаш китари втора ръка винаги ги пробвай, свири през апаратура и виж дали са ти удобни. може конкретната китара да ти допадне много дори и да е squier, или нещо бюджетно. за 'тежка' музика - чуй какво ще ти препоръчат хората, които свирят метъл например, аз сум чувал добри думи за ямахи, ибанец... аз свиря с епифон модел тип фендерски Р-бас, дълбоки ниски и т.н. -екстра е за sludge, desert, prog rock, black sabbath-ски неща, но много зависи. аз чаках много докато попадне точно тази оферта и я взех много евтино, далеч под твоите 400 лева, но това е адски късмет и не знам дали ти се чака.

не се подвеждай по това, че видиш ли Р-бас не били за метъл, ако това ще свириш изобщо. късмет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да вземеш с теб човек с опит когато избираш инструмент (което е по-добрия вариант) бих те посъветвал следното.

 

1. Чуй ги първо "на сухо" - как звучи самият инструмент, а не електрониката му.

2. След това изпробваш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в усилвател - първо с всички корекции на 0, после на едни и същи, а накрая се опитай да направиш за всеки бас звук който ти допада.

3.Посвири на набелязаната тояга, а после (ако пазаруваш в магазин) пробвай най-скъпия бас в магазина или някой които струва поне 2 пъти повече от "твоя". Опитай се да си отговориш на въпроси като:

- по-добре ли звучи

- в какво е разликата в звука

- по-удобен ли е

- как изглежда като сравнение "хардуера" :unsure: - ключове, адаптери, струнник

4. Провери всяка струна на всяка позиция дали има неравни прагове (обикновено се чува как струната допира в позицията докато вибрира)

 

За 4 струнен бас аз бих се огледал за нещо втора ръка. При 5 стр. - може би не, защото изборът би бил доста по-ограничен.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Еми харесвам по-тежка музика :icon_shithappens: Начинаещ съм и търся 4-ри струнен басс.Иначе има една оферта в фактор за 499 Washburn T12+Кубе 30W+калъф+тунер+перце+дискове.Ако субера още малко ще мога да го взема но се чудя трябва ли ми кубето ... или за събраните пари да взема само една китара и калъфче.

може да пробваш този

http://www.dalavera.net/read.php?1,36529

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Пич аз се уредих преди доста време на един Squier oт xxxx и съм мн доволен.Точно 10 кинта ми останаха от 400,но досега не съм му жзимал нищо освен колан и калъф,пак от там-40 лв.Даже още съм на оригиналните струни.Важното е като свириш да ти е удобно на теб самия,другото е вече свикване....И успех,батка! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.