Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво гледам първо...


Recommended Posts

Искам да попитам така цялото барабанистко население,когато седнете на един сет,преди да започнете да свирите какво гледате първо.Аз лично гледам състоянието на соло барабанчето,след това педала и т.н.Интересно е всеки да каже на коя част от барабаните обръща първо внимание :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз като седна пробвам веднага педала на касата, докато държа палките и оглеждам комплекта, после с по един-два удара пробвам барабанче и томове, звъня по чинелите и лека полека влизам в някакъв ритъм.

Но оглеждането на един нов за мен сет винаги е голямо удоволствие :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено се чувствам мноо некомфортно, ако е скапан педалът:surprise: щото свири човек едно а то излиза друго и така:yes: после барабанчето и фикуса:surprise:)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,като седна да свиря,първо гледам как се е облякла певицата,ако се е облякла по скромно-всичко е ок.Другото нещо,което държа,това е когато свирим някоя песен,тя да дойде и да ми пее песента на уше.

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,като седна да свиря,първо гледам как се е облякла певицата,ако се е облякла по скромно-всичко е ок.Другото нещо,което държа,това е когато свирим някоя песен,тя да дойде и да ми пее песента на уше.

 

 

Ама ако има певец работата много брадясва...няма да ти се иска да погледнеш напред :surprise:

 

30473_630.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така първо, гледам педала на касата и на фуса после гледам, и соло барабан4ето после минавам по сета ,няколко пъти да проверя дали си4ко е на 6 и тогава ве4е си4ко е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти не гледам чарковете по чуждите барабани, рядко свиря на чужд сет,обикновено си размъквам моя навсякъде където се наложи. а ако случайно трябва да свиря на друг винаги си нося двойният педал,чинелите и барабанчето. някак си неприятно ми е да свиря на чужди чинели или с друг педал раличен от моя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти не гледам чарковете по чуждите барабани, рядко свиря на чужд сет,обикновено си размъквам моя навсякъде където се наложи. а ако случайно трябва да свиря на друг винаги си нося двойният педал,чинелите и барабанчето. някак си неприятно ми е да свиря на чужди чинели или с друг педал раличен от моя.

 

Ами то това си е общоприето- по участия тия неща задължително се носят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почти не гледам чарковете по чуждите барабани, рядко свиря на чужд сет,обикновено си размъквам моя навсякъде където се наложи. а ако случайно трябва да свиря на друг винаги си нося двойният педал,чинелите и барабанчето. някак си неприятно ми е да свиря на чужди чинели или с друг педал раличен от моя.

 

Ами то това си е общоприето- по участия тия неща задължително се носят

хехе за теб може и да е общоприето, но масова практика е да се "мине метър" с чуждото. преди година ми пукнаха сплаш за 200лв и след това даже извинение не получих и пих една студена .. "БАНКЯ"... оттогава със спонсорството съм пас.но това е друга тема... а иначе калин е прав за жените,ама тва си е друга бира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз първо гледам да си наглася всичко така, че да ми е удобно. И после изпробвам, като обикновенно правя някакъв брейк върху сета да чуя звука и да видя как е положението при педала на касата и фуса. Ама като цяло е доста различно нямам някакъв шаблон който да изпълнявам всеки път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.