Jump to content
Българският форум за музиканти

Ъпгрейд на Скуаер Булет


DavidGilmour

Recommended Posts

Здравейте колеги!Според вас кой е най удачният ъпгрейд за Скуаер Булет.Става въпрос за cost effective solution.Адаптер,електроника или трябва и двете.Даже ако можете да уточните модел с който да сменя и лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-ефективния начин е, да свалиш пикгарда и да сложиш на него друга китара..... :recourse::recourse::recourse:

 

Това в кръга на шегата разбира се, какво искаш да постигнеш, какъв звук търсиш и какво свириш са най-основните въпроси.

Аз все пак бих те посъветвал или да последваш съвета от първото изречение или да не се занимаваш със Скуаерчето. Като дойде време да разбереш какво искаш, вече ще можеш и да си позволиш нова китара.

 

Предполагам свириш от година/2 или бъркам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко повече,почти година с прекъсвания :recourse: .Почнах с кухарка.Значи най-удачно е нова китарка вместо да се ъпгрейдва Скуаера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DavidGilmour, а освен ъпгрейд на хардуера и електрониката, мислил ли си и за "подобрения" по самата китара? Не че нещо, но това са доста долнокачествени талпи и често иматг нужда от много неща, а не само от нова електроника.

 

Наскоро на моя Скуайър (да пукна, ако знам какъв модел е) му пипах грифа, за да го докарам до състояние, годно за свирене, - демек: да мога да си смъкна струните максимално до грифа без да има браждене.

Другото, което мисля да направя е да сменя прагчетата със Супер Джъмбо, щото оригиналните са ми плитки, но това вече е въпрос на лични предпочитания.

 

Скуайър са достатъчно евтини, и човек може спокойно да си позволи да издевателства над тях и да си прави експерименти: ако стане китара от него - ми супер, а ако осереш нещо - не е голяма загуба и си научил нещо за китарите и за лютиерстването.

И в двата случая печелиш.

 

Дерзай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко повече,почти година с прекъсвания :hysterical: .Почнах с кухарка.Значи най-удачно е нова китарка вместо да се ъпгрейдва Скуаера.

 

Еми поне това е моето мнение...

Горъра също е абсолютно прав, но според мен само ако това не ти е единствената китара и/или можеш да си позволиш друга.

Ако и смениш електрониката с изключително хубава (каквото и да значи това и каквото и да търсиш), ще дадеш толкова пари за електрониката, колкото за китарата, ако не и повече, а ако не си се занимавал и решиш да сменяш праговете примерно, ще отидеш на лютиер и ще ти излезе сигурно 50тина кинта, което за китара от 150 (поне за толкова можеш да си я вземеш на старо) малко не виждам смисъл...

 

но така мисля аз де...

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DavidGilmour, а освен ъпгрейд на хардуера и електрониката, мислил ли си и за "подобрения" по самата китара? Не че нещо, но това са доста долнокачествени талпи и често иматг нужда от много неща, а не само от нова електроника.

 

Наскоро на моя Скуайър (да пукна, ако знам какъв модел е) му пипах грифа, за да го докарам до състояние, годно за свирене, - демек: да мога да си смъкна струните максимално до грифа без да има браждене.

Другото, което мисля да направя е да сменя прагчетата със Супер Джъмбо, щото оригиналните са ми плитки, но това вече е въпрос на лични предпочитания.

 

Скуайър са достатъчно евтини, и човек може спокойно да си позволи да издевателства над тях и да си прави експерименти: ако стане китара от него - ми супер, а ако осереш нещо - не е голяма загуба и си научил нещо за китарите и за лютиерстването.

И в двата случая печелиш.

 

Дерзай!

начи за жуженето.Ходих в Германия щото имах работа и питах в местния магазин-поради що така прави китарата.Пича ми извади един Фендер Страт за 4 хиляди евро-жуженето го има!Това е,обесни ми той,нещо като запазена марка на Фендер-новата колекция са започнали вече да я правят без това жужене.Пробвах сега един Скуайер Винтич Страт 650 кинта и той не жужеше.А иначе сте прави-нова китара ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи за жуженето.Ходих в Германия щото имах работа и питах в местния магазин-поради що така прави китарата.Пича ми извади един Фендер Страт за 4 хиляди евро-жуженето го има!Това е,обесни ми той,нещо като запазена марка на Фендер-новата колекция са започнали вече да я правят без това жужене.

Моля ви, не пишете глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комари в Буря - защо пишеш глупости?

фрет бъза идва от неправилен сетъп на тръс рода

дай ми най-скъпата и качествено изработена китара на света и с едно врътване ще ти я направя така, че да е негодна за свирене по никакъв начин

това за фендера - пълна глупост. това, че е с недобре сетъпнат тръс род според теб какво значи? че всички са лумпени и не могат да си го отрегулират правилно ли?

като нямате какво да кажете или с какво да помогнете не пишете глупости :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комари в Буря - защо пишеш глупости?

фрет бъза идва от неправилен сетъп на тръс рода

дай ми най-скъпата и качествено изработена китара на света и с едно врътване ще ти я направя така, че да е негодна за свирене по никакъв начин

това за фендера - пълна глупост. това, че е с недобре сетъпнат тръс род според теб какво значи? че всички са лумпени и не могат да си го отрегулират правилно ли?

като нямате какво да кажете или с какво да помогнете не пишете глупости :hysterical:

пич глей са,тва си говорих с тоя в Германия,моя приятелка която свири с къстъм страт и е с безшумни адаптери и пак има такъв проблем.аз ви казвам какво ми беше обеснено.

Редактирано от Комари в Буря
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical:

говориш за брума от адаптерите ли?

защото ГОРЕР спомена за съвсем друг проблем - за фрет бъз - това е когато струните бият по праговете и трябва да се вдигнат още

еми стратовете са със сингъл койл адаптери - е бога ми, как искаш да не шумят?

достатъчно е писано по тоиз въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, правилно са ти казали - при почти всяка китара с долу-горе нисък сетъп има бъждене.

Бъжденето не може да се избегне напълно - при него много зависи, не само как е настроена китарата, но и КОЙ свири на нея - някои удрят с перото много силно, при тях всяка китара бъжди, но определено целта на всеки лютиер и фирма за китари е да го избегнат максимално.

При Скуайър, обаче, този проблем абсолютно не е стоял на дневен ред.

 

Няма таков анещо като "Фендер нарочно си правят китарите, за да бъждят". Това просто е някакъв фолклор.

Бъжденето означава, че трептящата струна удря съседнит епрагчета, което убива вибрациите и съответно я кара да звучи гадно (мизерни обертонове и зъзкащ звук) и най-вече убива състейна на струната - тя просто не може да отзвучи докрай, понеже удрянето в съседни прагчета е убило тона преждевременно.

 

Борбата за отстраняването на бъжденето е глобална (сигурно скоро ще има Международен Ден за борба с бъжденето, ще се носят лентички, ще се правят митинги пред парламента и т.н...).

Шегата настране - всеки бяга от това, мъчи се да го намали до минимум и Фендер не правят изключение.

Иначе никой нямаше да им купува китарите.

А това,ч е някой си артист ползвал нарочно бъждящи струни като ефект при свиренето си е съвсем друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега, Горъре, Стратокастър

 

Не разбрахте ли, че ПИЧА ОТ ГЕРМАНИЯ Е КАЗАЛ?!?!? Къде се бутате като не разбирате :cheers2::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.