Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Подариха ми вчера едно MV3.За мое нещастие,обаче,се оказа,че едното рамо на първичната намотка е прекъсната.Та въпроса ми е колко струва едно пренавиване на такъв трансформатор и има ли човек в Пловдив,който извършва такава дейност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мв3 е с ел84 май, намери траф от стар бг телевизор - плиска, софия и т.н. и директно го замени (ако не ти се занимава с пренавиване) - тея трафове от телевизорите имат първична от 2х1600 нав (ползват се там последователно), но спокойно може да се ползва и като секции в пуш-пул амп, иначе фабричните на мв3 са много добри и си заслужават пренавиването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно защото са добри не ми се ще да го сменям.Все пак тва чудо MV3 има честотна лента 20Hz-25кHz,което говори че изходния траф е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавите неща са скъпи. Не очаквай да ти се направи качествено без да се изръсиш сериозно. Безплатно получаваш само предложения за утрепване на хубавото усилвателче. Този трансформатор няма да се пренавие качествено от който и да е. Я прочети това за да не се повтарям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами май ще трябва да го трепа,защото немога да дам за пренавиване суми равни на целия усилвател.Още повече,че външния му вид е в отчайващо състояние. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го плашете толкова човека - въобще не е толкова скъпо трафа да се пренавие.

 

Този трансформатор няма да се пренавие качествено от който и да е

 

Да нямаш предвид от хората, които ти познаваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид себе си, като един от малкото. А ако можеш, помогни на човека, и му го пренавий. Направи му го безплатно, аз ще му го измеря като подарък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид себе си, като един от малкото. А ако можеш, помогни на човека, и му го пренавий. Направи му го безплатно, аз ще му го измеря като подарък.

 

Аз не навивам трансформатори - предпочитам да си ги поръчвам в завода, за да съм сигурен, че отговарят на стандартите, но познавам един от техниците към бившата дирекция "Естрада" в града. Той е пренавивал десетки пъти такива трансформатори, което между другото не говори много в полза на тяхното качество /звукът е друга тема/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо тогава повдигна темата по този начин? Нали именно за качеството говорих. Иначе всеки може да "мота" телове. Но за да се покрият изискванията за високо пробивно напрежение ( поне 2-3KV), ниска индуктивност на разсейване и т.н. трябва особено внимание при изработката. Който може да работи качествено, иска и качествени пари.

Иначе препоръката в предния пост беше направо да се чудиш - как трансформатор за еднотактно стъпало, 2-3 вата да го поставиш в противотактно стъпало с 15 вата мощност. Това ако не е нарочно, клони към ужасна мърлявщина.

Не мога да се съглася с този начин на мислене, който между другото сериозно се е загнездил в повечето съфорумници.

Може да е трудно, но винаги съм се опитвал да променя отношението на съфорумниците към това което правят. И с музиката е така. Ако нямаш отношение, ако не ти е в сърцето и кръвта, забрави да си музикант.

Моят призив е повече старание и високо поставени цели.

Sitius, altius, fortius!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе препоръката в предния пост беше направо да се чудиш - как трансформатор за еднотактно стъпало, 2-3 вата да го поставиш в противотактно стъпало с 15 вата мощност. Това ако не е нарочно, клони към ужасна мърлявщина.
Това наистина беше интересно...

 

Моят призив е повече старание и високо поставени цели.

 

Тук съм напълно съгласен с теб.

 

При навиването на един изходен изходен трансформатор /в случая китарен, защото се ползва за такива цели/, като изключим някои основни технологични изисквания, които трябва да се спазят, няма някаква висша математика. Ако разполагаш с необходимите материали и ти е известно разположението на намотките, самото навиване не е проблем, а в случая индуктивността на разсейване е последната ти грижа. Според една част от хората трансформаторите с Hi-Fi характеристики и качество звучат по-добре в китарни усилватели, според други не е така - въпрос на вкус и на уши. Истината е, че повечето китарни изходни трафове на най-известните марки усилватели са несекционирани или са минимално секционирани. Тук има големи възможности за експерименти и там основният критерий са ушите - останалото са приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе препоръката в предния пост беше направо да се чудиш - как трансформатор за еднотактно стъпало, 2-3 вата да го поставиш в противотактно стъпало с 15 вата мощност. Това ако не е нарочно, клони към ужасна мърлявщина.

еми еи така - като нямаш 100-200 кинта за един траф всичко се прави :hysterical: - когато въпроса е до лесно решение (колкото ампа да свири) и това помага, между другото същите трафове се ползват и за РР във българските радиа - затова имат среден извод, а и размера им не е чак толкова малък, така че ако качеството не е на първо място мисля че биха свършили работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми еи така - като нямаш 100-200 кинта за един траф всичко се прави

 

Ако някой ти е поискал толкова пари за нефирмен, непоръчан отвън изходен трансформатор можеш спокойно да му покажеш сответните пръсти и то на двете ръце!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам процедурно предложение

 

Купувам МV3 - то така както е с изгорял траф.

 

Чакам оферта за цена .

Едва ли ще си заинтересован след като видиш външнйия му вид.А и е без колона.

 

Ето снимки:

apr17150ym6.th.jpg

apr17151ug8.th.jpg

 

Ако все още имаш интерес,предложи цена защото не знам колко да му искам.

 

И все пак ако някой има координати на човек то Пловдив който да го пренавие да обажда.

Gregg : Този човек за когото споменаваш от Варна или от Пловдив е?

Parni_Valjak: Ако имах 100 лева бих ги дал за пренавиване.Но докато ги нямам качеството остава на заден план,интересува ме финансовата страна на нещата.Не съм музикант и не изкарвам пари с музика,че да съм перфекционист що се отнася до качество.Впрочем за сега от нищо не изкарвам пари,затова и гледам да не давам тези на родителите ми за "прищявки".Разбирам твоят стремеж към по-високо качество,но качеството струва пари,а явно ти не разбираш е,че не всеки може да си го позволи(мамицата им на финикийците).Дет е казал народа евтиното и хубавото са в различни магазини.От твоите изкавания добивма представа,че според теб е по-добре да се откажа от китарата,защото нямам пари за Marshall.

 

Така,че и сляп да ми навива трафа ако свири задоволително ще съм доволен.Пък някой ден,когато имам пари ще си купя Marshall.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.