Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара от Thomann.de


FionaFeli

Recommended Posts

Смятам да си купя тази китара от www.thomann.de но се съм сигурна дали ще ми върши работа за джаз и блус. Така че ако някой, който е запознат с марката и модела ми даде съвет или мнение по въпроса ще съм му много благодарна. Ако пък не е сългасен с избора ми, ако може да ми препоръча добра китара за джазз до 300 евро ше съм му много облагодарна.

ПП. Да отбележа само че става въпрос за левичарска китара : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи какъв звук търсиш

чистия звук на лес пол-а е дебел и дълбок. доста джазмени го ползват именно заради това. виж в раздел Семпли колегата Кольо е пуснал записчета с такъв - предполагам ще се ориентираш горе долу

записал е и един фендер

може да разгледаш и полуакустичните модели

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пулоакустична китара е най-добрия възможен вариант, но лошото е че добреите модели ( epiphone примерно ) започват от 400 евро нагоре. А като звучене търся нещо близко до класическа китара.

Редактирано от FionaFeli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дори и полуакустичните джаз китари имат доста различен звук от този на класическата китара :recourse:

това епифонче определено ще ти свърши работа, само че ако имаш възможност отбий се някъде да пробваш едно такова дали ще ти допадне като гриф, защото е малко дебеличък в сравнение с други ел. китари

колегата docc май продаваше един епифон the dot преди време, ама беше за дясна ръка.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм начинаещ, не мисля че нещо такова би ми се отразило като проблем ( в смисъл че не съм свикнала с тънак гриф толкова много, че по-дебел да ми направи някакво особенно впечатление ). Благодаря за съвета : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази китара+подходящ усилвател = това което търсиш ;)

Имам Eпифон, не същия, но подобен модел - прекрасен състейн, плътен звук. Свиря Блус.

До джаз още не съм стигнал ;)

Моят съвет - ако ти се връзва на бюджета - купувай!

 

 

П.П

Една идея - не е лошо, ако ти изпадне възможност, да провериш, как ще ти "легне" в ръката.

С две думи - ще ли се чувстваш комфортно с нея, или не.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че плътния и леко глух тон на клиин ще е идеален за джаз, още по-хубавото нещо на тази китара е като се включи в хай-гейн усилвател ;) иначе това да пробваш преди да купиш ще е добре, защото на много хора (например на мен) тези китари са им супер неудобни

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех да му се невиди не мога да се сетя софийски магазин където да ида и да пробвам дали ми пасва, но не мисля че ще имам проблеми да се нагодя. Ако е дебел като на класическа, значи нямам проблеми ^_^

А можете ли да ми перепоръчате и хубав усилвател до 45 евро който да се върже с китартата? Аз си имам у нас едно Boogie от Капъша (мъничко такова) и не знам до колко върши работа :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че избора ти е добър, най добре е ако може предварително тая китара да я пробваш. Бугито също мисля, че е добро, не знам за тея пари дали ще може да намериш нещо по хубаво, карай с него.

Бих ти препоръчал ето това http://www.zzounds.com/item--SVTSSLA30TR купих си я от Динакорд за 550 лв. Не знам дали има левичарски модел, може да провериш. Не свиря джаз ама мога да кажа, че това е китарата която най много ми пасна от други четири които имах преди, от горедолу този ценови клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епифона е по-качествен като изработка, а и мисля че ще звучи по-добре от сълвъртон

все пак може да пообиколиш магазините

грифа естествено е доста по-тънък от този на класическата

 

като имаме предвид дебел, имаме предвид че е с 1-2 мм по-дебел от супер тънките на ибанез :unsure:

щом си свикнала на класическата, епифона ще ти се стори като детска играчка

 

а при положение, че ти трябва чист звук за смут джаз тон ^_^ предполагам и това кубенце ще ти свърши работа

 

взимай епифона и няма да съжаляваш

 

чак сега видях, че този модел е с тяло от клен и махагонов гриф - още по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж първо колко ще ти искат ,че на мен ми искаха 120 еуро за едно 4х12 , верно голямо е ама чак пък толкоз

Редактирано от One_Voice
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам от свирене на джаз, но се позаслушвам от време на време и съм гледал и слушал доста от близо една група, която свири нещо като пънк-джаз (да ме прощават, ако не уцелвам определението:)). Китаристът (и вокал) е учил джаз в някаква музикална академия в Русия, свири точно на някаква replica на класически Les Paul и вади много як звук с неговата си техника на тоноизвличане. Ако съдя по този скромен пример, този тип китари може-би е най-подходящия за целта сред solids.

 

BTW, "Руски синдром" се казва групата, може да ги чуете, ако ви е любопитно, големи са веселяци:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За джаз и блус стават всички китари :singer:

 

По звученето на класическа китара - ако имаш предвид найлонови струни не е някакво табу да са метални. Pat Metheny примерно от време на време свири с една дето е найлонов фретлес. Ако си в настроение да експериментираш пробвай при някой майстор - с по-кадърен и луд майстор + пиезо и повече мерак може и да постигнеш интересни резултати. Само че може да стане и така че да ме псуваш после ...

 

Успех в избора и да не пропуснеш да се похвалиш !!!

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.