Jump to content
Българският форум за музиканти

От де да изкопаем дървото


Recommended Posts

ето го и въпроса....знаете ли от къде мога да намеря качествена дървесина за ритъмка(в кой магазин т.н) ...нз защо,но реших да пробвам какво мога да сътворя :D:D

 

 

предварително :D

Редактирано от vurbito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

еми ако погледнеш 2-3 теми по-надолу ще видиш какво сме писали по въпроса

а това 'дървесина за ритъмка' нищо не ми говори принципно

иначе и от чам може да се направи, ако само искаш да 'Видиш' какво може да сътвориш.....:greenball:

дървесината обаче далеч не е единственото нещо, което трябва да си осигуриш..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за следващия си проект съм решил да се снабдя с качествен екзотичен масивен паркет. Из центъра има магазини (има един на мадрид точно до малък градски зад канала). Инак ще бродя из столичните магазини за паркет и ще си избера този който пасва в графата цена/качество/единица обем/площ :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потребителят Wanted се занимава с продажба и монтаж на екзотични паркети,предполагам,че може да помогне. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно за следващия си проект съм решил да се снабдя с качествен екзотичен масивен паркет. Из центъра има магазини (има един на мадрид точно до малък градски зад канала). Инак ще бродя из столичните магазини за паркет и ще си избера този който пасва в графата цена/качество/единица обем/площ :)

 

Във вид на паркет не си заслужава - тънки са дъските, и малки по размер. Най- много за фингърборд на китара да стане (но не и на бас). Ходих в тоя магазин и ги гледах.

Екзотичен масив внася една австрийска компания - JAF, но не на дъски, а направо на талпи - ще гледам до края на месеца да ида да видя за какво става въпрос. Говорих по телефона - имат талпи на склад (абанос, махагон, венге, зебра). Цените са ~ 2000 лв на кубик (усреднено), но не знам това колко лв на дъска прави (както и не знам размерите на предполагаемата дъска).

Та така - масив в София ИМА. Ще ида да го видя, търся желаещи за партия !!

За ценова справка - в магазина на "Мадрид" за абанос на паркет ми казаха 80 $ на кв.м. Предполагам, на JAF цените са от този порядък !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че беше обсъждана темата някъде тук, потърси. Доколкото се сещам, извода беше, че качествени екзотични дървета нямаш шанс да си намериш :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей момчета това го набарах в нета.. мн добре ми се струва откъм цена - African Mahogany - 9 - 10 евро материал за тялото; 70 евто American Maple и European Maple.. fingerboard-ове от Ebony по 18 евро и такива готини работи.. мисля че е във испания това не6то така че трябва да се види как ще се донесат, но мисля че си заслужава :thumbs_up:http://madinter.com може да срещнете малко трудности докато разберете ко пише ама... ако сте мераклии :greenangel:

Редактирано от swifter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като изключим факта, че най-евтиното парче за ел китара е 55 евро и че е с размери 56х21х5, а за факта, че няма да ти стигне за страт и върши работа само за разни странни форми няма и да споменавам, всичко е ок. 5 евро са праговете, което е хубаво, само, че с транспорта я стане 10 я не стане, а за малко повече от 20 кинта можем и оттук да си вземем :greenangel:

 

Абе да се надяваме, че до 2-3 години неща ще могат съвсем спокойно да се пазаруват и оттук и то без големите надценки :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам запознатите ще знаят- дали няма да се намират разни качествени дървета из цеховете за луксозни мебели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички...

 

искам само да споделя едно наблюдение:

 

Понеже съм родом от Габрово, по Великден обикалях из Етнографски музей "Етъра". Та се натъкнах на майстори на гаванки, дървени съдове разни и много от тях бяха мисля от габър, но с шарка т.нар. "мраморна гнилост".

 

Много красива дървесина, но май е само за топ-а на китара, защото е мека...поне с такова впечатление съм останал.

 

Та поразпитах там и се оказа, че може да се намери нещо като за китара...не е лесна работа щото на тях им трябва дебело и тясно, а за китара тънко, но широко ..демек различни нужди имаме..но пък това е добре, че няма да се конкурираме:thumbup:

 

Та така..надявам се да съм бил полезен на търсачите на екзотична дървесина. Аз мисля да поразчопля случая като минавам пак нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не е габър, а е БУК, извинете.

 

За незапознатите и любопитните:

 

Ето и дървесината: http://www.gilmerwood.com/photo%20html/Beechspaltedphoto.htm

Ето пример на китара с тази дървесина: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2639250

 

Мечтая за една такава..(не бас обаче)

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам запознатите ще знаят- дали няма да се намират разни качествени дървета из цеховете за луксозни мебели?

 

Точно в цехове за луксозна мебел търсих скоро, но от там ми казаха, че получават дървото направо нарязано и оформено на части за мебелите, които се произвеждат, поне тези, които пообиколих. Та и от там не става. Това са скъпи дървета и предполагам, че няма много такива производители, които сами си обработват дървесината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
Конкретно за следващия си проект съм решил да се снабдя с качествен екзотичен масивен паркет. Из центъра има магазини (има един на мадрид точно до малък градски зад канала). Инак ще бродя из столичните магазини за паркет и ще си избера този който пасва в графата цена/качество/единица обем/площ :)

 

Във вид на паркет не си заслужава - тънки са дъските, и малки по размер. Най- много за фингърборд на китара да стане (но не и на бас). Ходих в тоя магазин и ги гледах.

Екзотичен масив внася една австрийска компания - JAF, но не на дъски, а направо на талпи - ще гледам до края на месеца да ида да видя за какво става въпрос. Говорих по телефона - имат талпи на склад (абанос, махагон, венге, зебра). Цените са ~ 2000 лв на кубик (усреднено), но не знам това колко лв на дъска прави (както и не знам размерите на предполагаемата дъска).

Та така - масив в София ИМА. Ще ида да го видя, търся желаещи за партия !!

За ценова справка - в магазина на "Мадрид" за абанос на паркет ми казаха 80 $ на кв.м. Предполагам, на JAF цените са от този порядък !

Ицо, шо стана с тая фирма? Иначе от тия на мадрид става пазаренето - 6 кинта е дъската и става за 1 фборд след известна обработка...

Кво стана и с оная талпа махагон, дето я беше набарал? Нещо дърводялачите се нароиха, та ще си намериш народ за партия, убеден съм... След няколко месеца, може и на мен да ми дотрябва махагон за едно ЛП тяло, тъй че ако все пак имаш мераци да взимаш свиркай

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност не е габър, а е БУК, извинете.

 

За незапознатите и любопитните:

 

Ето и дървесината: http://www.gilmerwood.com/photo%20html/Beechspaltedphoto.htm

Ето пример на китара с тази дървесина: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2639250

 

Мечтая за една такава..(не бас обаче)

 

Мечтата ти е напълно осъществима. :)

И въобще, няма нищо рядко и трудно з анамиране при нашарения бук. Нашият съфорумец Пакман беше направил бас с топ от spalted бук, като букът е взет от (ВНИМАНИЕ!)... дърва за огрев. :)

Нема майтап, виж тази тема от далечната 2005 година:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=2523&hl=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.