Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Свирил съм доста време на Les Paul, пробвал съм доста модели Les Paul, както и един Goldtop c P90. За съжаление не притежавам такава китара ( за сега :P ). Просто ми хареса външният вид на този модел специално и исках да споделя това с вас :) Съвсем скоро ще имам възможността да пробвам тази китара :) Разбира се, че не може да се говори за това как звучи при положение че още не съм я чул. Както и да е, много ми хареса този finish ( червения).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

3-way switch (no cap or washer), kill switch toggle (no washer)

Имам един въпрос за контролите, това което ме учуди е че има два суича.

3-уей ясно за кво е, а този kill switch toggle?

За какво се използва ?

И още един - какво означава "no cap" и "no washer" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3-way switch (no cap or washer), kill switch toggle (no washer)

Имам един въпрос за контролите, това което ме учуди е че има два суича.

3-уей ясно за кво е, а този kill switch toggle?

За какво се използва ?

И още един - какво означава "no cap" и "no washer" ?

 

kill switch не е ли това, което използва Том Морело от RATM/Audioslave за бързи включвания и изключвания на китарата от веригата. ако е това, представлява прекъсвач, който на практика "отрязва" връзката между адаптерите и Output жака. ако не, значи мноооого съм се объркал;).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, поне съм бил прав за Том Морело;). Ето и подробности:

 

The majority of Tom Morello's guitars contain a toggle switch, the use of which is an unofficial trademark of his. For example, Morello's Arm The Homeless guitar is fitted with two pickups, each of which has its own volume knob. The guitar also has a toggle switch that acts as a pickup selector. By turning one pickup to 0 and the other to 10 and toggling between the switches' two settings, Morello creates what he calls a "kill switch." Morello has displayed this technique and others on the MTV show TRL.[17]

 

The kill switch creates an interesting effect when coupled with hammer-ons, an early use of this can be heard in the intro of Rage's "Know Your Enemy". In Audioslave he uses this technique and by adding in delay mixed with a harmonizer he achieves the sounds he makes in both "Revelations" and "Your Time Has Come".

 

Another interesting technique that was developed by Morello is one in which he slides his hand along the strings rapidly while hitting the switch, first heard during the solo of "Bulls on Parade". This creates a sound resembling a DJ scratching records. It has been used more recently in Audioslave during live performances of the Funkadelic song "Super Stupid" and the Audioslave song, "Drown Me Slowly".

 

Other uses of the kill switch include the solo of "Guerrilla Radio", where Morello manages to make his guitar replicate the sound of a harmonica. This was done by using the switch with hammer-ons and a talkbox. However, in concert, Morello uses a Wah-wah pedal to achieve this sound. He also used the kill switch/Wah-wah pedal combo throughout Rage's cover of the Cypress Hill classic "How I Could Just Kill a Man".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ младежите да не изпадат в заблуждение , че Морело е открил топлата вода

67 -68 година Пит Тауншенд от Дъ Ху - не знам дали въвежда този трик - но определено го ползва доста успешно в Май Дженърейшън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ младежите да не изпадат в заблуждение , че Морело е открил топлата вода

67 -68 година Пит Тауншенд от Дъ Ху - не знам дали въвежда този трик - но определено го ползва доста успешно в Май Дженърейшън

 

'Ма, аз не съм казал, че го e открил, а само, че го използва. Цитатът е от Wikipedia (където също не се казва, че го е открил, впрочем, а само, че е емблематично за него).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То като цяло използването на термин като "откривам" в случая е доста неуместно. Все едно някой китарист да каже "Аз открих дисторшъна", или "Аз открих 5 позиционния превключвач" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност май първия дистортнат звук за китара е бил направен от Джон Ленън, чрез навързването на няколко предусилвателя еидн след друг на много високо ниво.

 

Може и да греша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почваме да поизлизаме от темата,но това е офтопик от "полезен" тип... :)

 

Всъщност едни от първите "пионери" на кривия саунд са Френсис Бийчър;Скоти Муър - китарист на Елвис Пресли,останал в сянката му;и може би най-вече един пич на име Линк Рей - в началото на 50-те години,май 1954-та по-точно,той записва едно парче на име "The Rumble" с доста "крива" за онези години китара.Този ефект постигнал като продупчил с молив мембраната на един от говорителите на усилвателя си. :rolleyes:

 

Горното инфо съм го прочел в някаква книга преди години,ама убийте ме - не помня къде,просто ми се набило в главата като пасаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes:

За кил суича, предполагах, че може да има общо с трика на Том Морело.

Все пак, някой може ли да каже как трябва да се преведат в контекста на суич инфото "no cap" и "no washer" ?

Cap като капачка или като съкратено от кондензатор (capacitor) ?

Моля разбиращите да кажат. :)

 

Иначе и аз съм чувал, че първото кривене на звука е постигнато чрез продупчване на високоговорител, но дали е така и кой първи го е направил, нямам си никаква идея. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Точно Link Wray е известен,като пионер-експериментатор с изкривен звук,вследствие пробиване на говорителите(първообразът на fuzz-sound).Инструменталът "Rumble"(1958) е много популярен навремето и спомага, L.W. да се наложи,като влиятелен китарист.Не съм сигурен обаче,дали е първото публикувано парче(на Линк) с изкривен звук.

 

.... няма "капаче" на превключвателя,на адаптерите и няма шайби,и на двата превключвателя.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.