Jump to content
Българският форум за музиканти

Вибрато с показалеца


AXE

Recommended Posts

Абе имам един въпрос. Значи вибратото ми е ясно като техника и мога да го правя. Обаче като тряба да правя вибрато с показалеца и имам един уек проблем. Ако натисна струната със страничната част на пръста - няма проблем. Обаче ако съм я натиснал с върха - е тогава е зор. По гадно ми е, по трудно - абе шит е. А има някои неща дето като ги свириш и си натискаш нотата с върха на показалеца. Та вие как се справяте с този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами правиш друг вид вибрато - от пръста (при което китката не се движи), или цигулково. Ама гледай да не ти се случва много често :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах, че то май ще ми е по лесно да се науча да хващам нотата със страничната част на пръста, отколкото да правя бързо вибрато от пръста :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаме проблем с коя част на пръста ще натискаме струната. В крана сметка си свири както ти е удобно и да има резултат на края. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така, но нали затова има термин китарна техника. Щото може да си мислиш че нещо ти е най удобно, ама да не знаеш за друго, или просто да не си изпълнявал правилно другия подход. Затова питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че къф е проблема да си извъртиш леко пръста? :godbless: Тренировка

То може и с цялата ръка, примерно ако искаш вибрато на квинта.

 

А това доколкото разбирам е за нормалното по-тихото вибрато не wide, (дето си е направо бендове), така ли? Щото ако е тъй не виждам проблем, просто леко да си извъртиш пръста.

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми щото свириш и други неща и ти идва по удобно да си хванеш нотата с върха на пръста. Иначе всички останали нови са с върха и само за тази тряба да си изкривиш ръката. Ама май тва е решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.