Jump to content
Българският форум за музиканти

програма за настройка


ACfenyx

Recommended Posts

Здравейте надявам се да не дасождам ако вече е обсъждано някъде ; но имам нужда от малко помощ

Търся програма с която да настроя класическа китара но такава която да може да се ползва с микрофон за да си направя точна настройка на нормалната височина

Китарата е нова ненастроена ; а аз не мога да настройвам ;а и нямам никакъв камертон и наистина няма кой да ми помогне точно в момента така че ако някой знае програма която да просвирвам пред компа да се ориентирам за да докарам вярната октава ще съм благодарен

а ако някой знае къде в София мога да отида да ми я настроят също много ще се радвам

 

благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти тема посветена на тунерите (в т.ч. и софтуерни) http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%D2%F3%ED%E5%F0

А иначе можеш да отидеш във всеки музикален магазин или репетиционна и да си настроиш/ти настроят китарата.

 

:hysterical:

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр :punk_guitar:

мисля 4е ще ти е от полза "хардуерен" тунер .. няма нужда от микрофони и т.н. може да си го носиш навсякъде ....

има тунери за китара - EADGHe ... + същото "бемол" на според мен много прили4ната цена 25-30 лв ... слагаш и "въртиш клю4овете" ....

другия по сложен вариант е МетроТунер - хромати4ен - с вграден микрофон а може и с "щипка" ... и на вси4кото отгоре ще ти "цъка" .. ама ве4е отива към 50лв

 

разгледаи по магазините какво има....

а другия вариант е както ти споменаваш камертон - А440(вилица) .. или пък съм виждал и "свирки" за китара... ама признавам си .. терсене ми е да настроивам по слух .. отдава ми се ама много зор + време ... та няма много сми :punk_guitar:))

 

П.П. надявам се с това да не ти "разводних" въпроса а и да съм ти бил полезен (а и на други също)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.