Jump to content
Българският форум за музиканти

Спецове по Midi-to, на ПОМОЩ!


the_gorer

Recommended Posts

ОК, сори, че пак отварям тема за софтуерни барабани, ама тук искам да помоля разбирачите за конкретна услуга.

Значи, в момента записвам кавър на Рънинг Уайлд. Всичко е шестак, звука на китарите ми харесва, бас сам ще си сложа, вокали може би, но шибаните барабани просто не мога да ги докарам да звучат реалистично и това си е!

Тук качвам един MIDI файл с барабаните и искам да помоля някой спец да ми добави готини семпли и да хюманизира цялата хава, та да се получи готино и реалистично (все едно не свири комп ;) ) После същия този спец да ми прати wav файла с готовите барабани, а пък аз (за благодарност) ще го удавя в бира :D

 

За да няма обърквания съм ъплоуднал и оригиналната песен на Рънинг в .ogg формат.

http://thegorer.tripod.com/Running_Wild_Walpurgis_Night.mid <<=== MIDI-то с барабаните (започва с десетина секунди тишина)

http://thegorer.tripod.com/Running_Wild_Walpurgis_Night.zip <<=== същото MIDI, но зипнато за по-лесен даунлоуд

http://thegorer.tripod.com/Running_Wild_Walpurgis_Night.ogg <<=== оригиналната песен на Рънинг

 

Ще ви помоля ако вече имате песента, да не я смъквате от моя сървър, защото той бързо си надвишава позволения дневен лимит за даунлоуд и после не пуска трафик.

 

Благодаря предварително!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за да не ти се налага да молиш следващия път - повечето приятели залисват барабани по следната схема - МИДИ - Ризън - и го обличат със Семпли на барабани - реалини. Това една от добрите комбинации - ако нямаш семпли драсни едно ПМ да ти кажа къде има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за да не ти се налага да молиш следващия път - повечето приятели залисват барабани по следната схема - МИДИ - Ризън - и го обличат със Семпли на барабани - реалини. Това една от добрите комбинации - ако нямаш семпли драсни едно ПМ да ти кажа къде има.

добра комбинация. С Reason можеш да си ги направиш какъвто си искаш звук. Някой хора още не могат да го разберат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за да не ти се налага да молиш следващия път - повечето приятели залисват барабани по следната схема - МИДИ - Ризън - и го обличат със Семпли на барабани - реалини. Това една от добрите комбинации - ако нямаш семпли драсни едно ПМ да ти кажа къде има.

По принцип ползвам доста семплери и съответно доста семпли за тях - Battery, Drumkit From Hell, а наскоро един редовен член на форума (Delian :) ) ме снабди с FXPansion BFD. Убедил съм се, че не е достатъчно да ползваш семпли на истински барабани. Превръщането им в реалистично звучащи дръм бийтове изисква много работа с MIDI файловета, а мен там ме няма никакъв. С други думи: семплите са си наред, ама аз не ставам.

Не съм ползвал Reason, но предполагам, че няма да ми е по-полезен от останалите програми и семплери, защото дори резултатите от най-мощните от тях не ме задоволяват. Барабаните ми винаги звучат "роботски".

Затова помолих някой професионалист да ми семплира барабаните към песента.

 

Поздрави! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за Ризъна само ще кажа че за спорта - записах китара и после я облякох със семпъл на флейта - направо мания :guitar: незнам къде другаде мога да го правя - иначе ползвам и кубейс и семплитюд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не харесва предложението на горера може просто да не му помага и да прескочи темата.

 

(Ако не знаете за кво говоря забравете кво сте прочели :dance: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал, ако може, да се научиш да работиш със семпли, защото много по-лесно се получава задоволителен резултат,ако смениш звука на семпъл, отколкото да се опитваш да "хюманайзваш" компютърен бийт... поне според мен де :ph34r: Даже последното ми звучи малко невъзможно :huh:

Пс. Тоест, възможно е, ама какъв е резултата...

Редактирано от Steff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много по-лесно се получава задоволителен резултат,ако смениш звука на семпъл, отколкото да се опитваш да "хюманайзваш"

Какво имаш предвид?

По принцип хюмънайзърите правят точно това (а и не само) - сменят звука на семплите, така че, примерно, да не ти върви един и същи монотонен фус в продължение на цялата песен. Това става с превключване между няколко семпли на един и същи фус, които имат съвсем малки разлики, но все пак създават впечатление за жив барабанист.

Интересно защо при мен не работят... :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе reason му е майката,а относно семпли на живи барабани могат да се намерят.за хората от пловдив ако искат да ми пишат едно PM и ще им ги дам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз намерих някакъв (Propellerheads?) Reason в моята мрежа - на 3 CD-та е. Ще взема да го смъкна, но преди това, моля ви, ми разяснете някои неща:

Защо според вас Reason е най-подходящ за емулиране на живи барабани? Какво точно го прави по-готин от Cubase SX, да речем? В комбинация с какви семплери го ползвате?

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не точно.... humanization (правилната) е с off-set на началото на сампъла и със вариране на velocity на всеки индивидуален удар.... както и със вариране на quantization на нотите :godbless:

 

Не! Reason няма абсолютно никакви преимущесва пред Cubase, нито пред другите хостове -- напротив -- стращно е дървен по отношение на всичко -- качеството на аутпут-а е просто гадно.... не можеш да ползваш VST/DirX/AU/MAS/RTAS ефекти а само тези които са във Reason, да не говорим че веднъж вкараш ли си самплите във РеФил формата с който работи Reason не можеш да си ги изкараш просто а трябва да рендерваш към аудио при което пада още повече каачеството на самплите .... Просто на мен лично ми е гаден Reason..

 

.. става за губене на време -- като нямаш какво да правиш а не ти се занимава сериозно със музика в момента....

Редактирано от ____
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.