Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Egde Iii, Edge Pro Ii, Edge Pro


Richie Kotzen

Recommended Posts

Здравейте! Интересува ме, някой може ли да ми каже дали са съвместими/заменяеми тези 3 модела ФР, и разбира се кои е за предпо4итане и защо.Моята китара е Ibanez RG350DX с Edge III и искам да го сменя. Мерси предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между стъд и стъд са заменими сите. Дължината им (в аспект успоредно на грифа) е различна и при трите.

 

Порови се за повече инфо из www.jemsite.com и www.ibanezrules.com

 

Няма смисъл да заменя6 Едж 3 с Едж Про 2. Еднакво държат. За Едж Про приготви парички и смени манталитета ,,пич, ама в Динакорд струва ..."

 

:crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това , че Edge Pro III и Edge Pro II държат еднакво е толкова вярно колкото, че Edge Pro и Edge Pro II държат еднакво. Така ,че според колегата нямя нужда да сменяш въобще.

Редактирано от Fashion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата ще се доизкаже след малко, не се притеснявай за него.

 

Кажи твоето мнение като цяло, тъй като вече каза две (2) неща, който не са правилни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се ако съм засегнал някого.Просто притежавам и трите модела и споделям личното си мниние. А за по подробна информация си има спициализирана документация. А за това дали съм прав само ще кажа ,че работя вече 17години като спицеалист по фина миханика и израз като "държат еднакво" е относително понятие свучащо доста несириозно/за конструктивно различни неща/ .А за съвместимоста съм категоричен понеже практически съм го прилагал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам хората с опит, хеле пък 17 годишен. Respect! :greenball: и реципрочни извинения.

 

При все това, тъй като летвата е висока, време е за детайли:

 

Едж про 3 - такова животно не съществува. Правилният термин е Edge III. Ако не зачитах нервите, лутането и времето за ровене из нета преди да си взема китара с това тремоло, сега щях да кажа, че не е от значение. Повярвай - супер объркващо е за човек, който не е наясно и тепърва се запознава с тези артикули.

 

Резюме:

- на по-старите модели до към 2000г.

Едж (Edge) - първите

Ло-Про Едж (Lo-Pro Edge) - подобрен профил, смятани за най-добрите въобще

- на новите модели от около 2003г. насам

Едж Про (Edge Pro) - нов дизайн

Едж Про 2 (Edge Pro II) - евтин корейски вариант на новия дизайн

Едж 3 (Edge III) - баш нов дизайн, но евтина разработка на Ибанец под натиска на патентни права и сходен с Еdge (ама само по дизайн)

 

Що се отнася до Еdge Pro и Edge Pro 2, основната разлика е перфектно разяснена ТУК. Понеже мързелът е естествена човешка черта, ролнете мишката надолу и вижте директно параграфа със заглавие Edge Pro II - EPII

 

Тези две тремола + това Еdge III са отново казвам, с различна дължина и производството им през годините се променя (Едж 3 заменя Едж Про 2). Това дали едно е свободно заменяемо с друго зависи именно от тази дължина и съответно от големината на тремоло отвора на дадена китара.

 

Казано опростено - Едж Про и Едж Про 2 са по-дълги от Едж 3., т.е. на китара с Едж Про или Едж Про 2 може и да сложиш Едж 3, но обратното е по-вероятно да не стане заради по-малката дупка на китари с тремола от по-стария дизайн.

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че информацията е полезна. :thumbs_up:

 

Тъй като тук често се обсъждат китари Ибанец, ако модс преценят, могат да прикачат последния ми пост на по-видно място.

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що, бе, въобще не е офф!

 

Може и други да се изкажат, тъй като по ТРС не съм спец :thumbs_up: , но от това, което знам:

 

ТРС 2 е подобрена версия на ТРС, а иначе и двете са евтините версии на Едж и Ло-Про Едж. Нещо като Едж Про 2 и Едж Про, които обясних по горе.

 

Но си мисля, че се произвеждат в Япония, за разлика от Едж про 2 (Корея)

 

Абе, в ибанецрулс требе да си пише.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък четох някъде,че ЛО-ТРС е по-добро като изработка от ЛО-ТРС 2,обаче и двете се правят от много кофти материали в китай.Те се слагат по масово произвежданите евтини Ибанец.ТРС-тата изглеждат като оригинален флойд и не могат да се заменят директно примерно с Едж.

Редактирано от Flanker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е продиктуван от това, че моята китара е с това "EdgePro II Double Locking Tremolo " точно като показанато тук: цък....

А в едно описание на китарата си прочетох, че е с LO-TRS II !?

Интересно ми е на, че на вид са почти еднакви. ето тук може да се видят разликите. Но поради не особено големия размер на снимките ми се щеше да разбера има ли някаква основна разлика по която да ги различавам само с един поглед...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами Ло-ТРС 2 прилича в основата на седлата на "Ибанец сингъл локинг",а пък Едж са по-изпипани като форма,не са толкова ръбати...Погледай малко снимки в гугъл и ще разбереш за какво говоря. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.