Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуерни Guitar Fx


keeper

Recommended Posts

Ми аз знам как да си го сетуп-на, но не мога да постигна под 30 -ина милисекунди, а с АСИО плъгините постигам 2.66 милисекунди. Плюс това в FXBOX НЯМА читава амп - симулация, и звучи като дисторшън-педал. В сравнение с Guitar Rig, FXBOX звучи СМЕШНО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми аз знам как да си го сетуп-на, но не мога да постигна под 30 -ина милисекунди, а с АСИО плъгините постигам 2.66 милисекунди. Плюс това в FXBOX НЯМА читава амп - симулация, и звучи като дисторшън-педал. В сравнение с Guitar Rig, FXBOX звучи СМЕШНО!

Аз пък на РИГ-а имам към 1 секунда латенсия :ph34r:

С един DI Box мисла, че има шанс да бие РИГ-а по звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При едно приятелче с MACKIE звукова платка. В звука им се забелязва една и съща "текстура" без значение кой амп използвате, и на какви настройки, малко като първите версии на Amplitube. Mackie UAD-1 Nigel, обаче звучи доста добре.

 

FXBox наистина си е алтернатива за хората без АСИО поддръжка. Ако го използваш като дисторшън педал, който отива към истинско кубе, наистина не е зле, но той НЕ МОЖЕ да бие РИГ-а, защото просто НЯМА кубе-симулации. Това е все едно да кажеш че педала Boss Metalzone може да бие по звък Marshall JCM900, като забравяш, че металзона си е ДИСТЕР(както FXBOX), а Маршала си е цяло кубе, с говорител, усилвател, предусилвател и кабинет. Гитар Риг-а си е цялостен набор от ДИСТЕРИ, ДИЛЕИ, КОМПРЕСОРИ и т.н. и най-важното УСИЛВАТЕЛИ и КАБИНЕТИ с ВИСОКОГОВОРИТЕЛИ. Разбираш ли - в FXBOX липсват симулациите за акустични системи! FXBOX е все едно един от педалите в Гитар Риг, и по един Дилей, Хорус. Без значение колко DI-BOX -а и сложиш на FXBOX, тя винаги ще си остане една стара играчка(от доста годинки е). От времето когато средния комп беше К6 - 300 мегахерца.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз се връщам значи назад във времето, защото моя комп си е баш К6-300MHz :wall:

Но който с каквото разполага...

тамън свърших с всички постове и сега почвам да инсталирам и деинсталирам, очакваме дълга нощ с много дълъг дераг :)

Някой беше писал да се инвестира в хардуер за китарата а не аза компютъра и е напълно прав човека.

Само веднъж съм пробвал дисторжън и то когато хванах електрическа китара за първи път. Но въпреки това простата логика го подсказва...

Който има да инвестира, който няма...да се рови из нета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бъде и пребъде мулето...

В нета с сбърках да търся всякакви глупости, а то всичко стоя и ме чакало в мулето.

Това с 4 минутното ползване се оправи при Guitar FX BOX-a.

ако някои все още не си е оправил проблема ето я програмката със сътветния крак за нея.

Guitar FX BOX 2.6

:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.