Jump to content
Българският форум за музиканти

Тъп въпрос Yamaha Pacifica Vs Squire


keeper

Recommended Posts

Има ли някой светнат по въпроса - коя от двете марки е по-добра в евтиния клас китари и защо. Адаптери ли, дърво ли - що ли. Едните са китай - другите малайзия. На коя бихте заложили вие като изпълнение и звук. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм с Pacifica. Свирил съм на 2-3-4-5 squire-a и мога да кажа, че мойта китарка вади къде къде по-здрав звук. Предполагам, че е най-вече дървото. Адапторите са ми 2 двойни, докато при страта 3 единични. Ключовете са много по хубави... Като минуси на мойта китара мога да кажа, че е тежичка и че грифа и клюмва и че е по-скъпия вариянт, също.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам че повечето фендер маняци се хвърлят на скуаери - за мен ямахата е класи отгоре :unsure: ма тва само мое мнение.

А именно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha! За Squier съм чувал само отрицателни отзиви :killyou:

ето един положителен отзив аз съм със Скуайър.. :):):D ..и китарката не лоша....за тея пари..преди 2-3 месеца свирих с едни копелета та китариста имаше Фендер правен по поръчка...и като пробва Скуайъра останови че не е лоша китара..все пак адаптерите са сменяни...Аве пристите са по-важи от китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе пръстите са си пръсти ма и дървото има значение - иначе защо ще ги произвеждат различни - дай да напрвят 1 модел и сите с него да свирим :guitar: Питането е продиктувано от масовото пазаруване

на евтини китари - БГ музикант и пари - тва е рядкост - та хубаво е като даваш пари - дори и малко да са - поне да ги дадеш за нещо смислено. 300-500лв са си пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе пръстите са си пръсти ма и дървото има значение - иначе защо ще ги произвеждат различни - дай да напрвят 1 модел и сите с него да свирим :guitar: Питането е продиктувано от масовото пазаруване

на евтини китари - БГ музикант и пари - тва е рядкост - та хубаво е като даваш пари - дори и малко да са - поне да ги дадеш за нещо смислено. 300-500лв са си пари.

ми то по принцип е еуементауно бе Уотсън,,,яхаш и двете китари и която те изкефи повече я купуваш или побягваш с нея :):):D ..но мисля че Скуайъра/изключвам ония шоумастъри/ са по-подходящи за хард рок,блус,джаз,и най-много нещо на Ингварата...за останалите неща Ямахата е по-добрата резачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах ERG121 (и още ме е яд, че я продадох) и китарата си беше прекрасна за парите си. И като звук, и като гриф, че и визията си ми допадаше доста. Свирил съм и на EG112 и разни Пасифики - ами пак са по-добри от болшинството Squier-и, които съм виждал.

 

Ако искаш да свириш почти само блус и джаз - тогава може да си вземеш някакъв Squier само с единични адаптери. При всички други случаи - Yamaha са много по-добри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та хубаво е като даваш пари - дори и малко да са - поне да ги дадеш за нещо смислено. 300-500лв са си пари.

Ако ти се дават 500 лв , виж AXE-то може да те уреди с нещо :green:

аз съм фен на БиСи и имам една дету струва около 428 лв. Гласувам за нея

инъче Ямаха-та поне на мен ми звучи по яко :):)Един амиго имаше навремето и съм я хващал мялко пъти де... но не беше зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време си купих squier strat affiniti. преди 3-4 години я купих. сложих и два двойни адаптора, а на скоро и издълбах фингърборда. елате с някоя Ямаха (такава под 600 лв) и ще сравняваме. па да видим. ако знаех че тоя скуайър ще изкара толкова време, и че още ще е в перфектно състояние - щях да се застрелям ако ми го бяха казали това преди 4 години. един френд си купи ямаха EG112 и започна да се разпада месеци след това. та идеята ми е - евтиното си е евтино, но ако си вземеш Скуайър за 300 лв можеш да го направиш резачка направо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но има разлика между squier-ите дето ги е имало преди и тея дето сега ги внасят. Поне аз така знам. Даже вместо мойта, щях да си взимам squier 2-ра ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма разлика. ама трябва да се пази китарата. познавам хора дето си ритат китарите и после що били гадни :) а пък може и да има някаква. аз от 2 години не съм свирил на друг освен на моя скуайър. абе отиваш - пробваш и двете. или или. специално ямаха EG112 е отврат. през живота си не съм хващал по-гомяно дърво (да не се обиждат притежателите на такива) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак опираме до вкус и подобни с което завършва всяка тема май. И с това, как отиваш и си избираш. Ама пак ще си кажа. Пробвал съм доста squier-и. Два бяха в нас, демек на мойто кубе. Първия беше лятото и много се кефех, че ще разнообразя с нещо, ама като чух за какво става въпрос и си взех мойта набързо. Втория беше наскоро. Един приятел донесе един squier да го пробваме дали е как си трябва, тъкмо бях развъртял злите рифове и лошите ритми. И като хванах неговата, не ми беше зле щото беше с по-тънки струни и ми стана интересно да си връткам "солца" + тремоло (каквото моята няма) и тъй. Обаче звука не е POWER! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.