Jump to content
Българският форум за музиканти

проблем помагаите


Recommended Posts

Здравеите,чупи ми се горното магаренце на китарата,,телекастер,,от Бургас съм и тук няма такова нещо всички музикални магазини съм обиколил,и никои незареждал и не искал да се занимава с такива дреболии.Въпросът ми е ако някои знае къде продават да пише.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не опиташ временно да го стабилизираш със секундно лепило, пък ако ти хареса, може и за по-дълго да го оставиш така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж какво ти писах в другата тема, лесно е да се направи хубаво магаренце :)

обади се и ще я оправим :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя съвет е да си направиш от кокал - много подобрява акустиката на инструмента, кокал може да се вземе предполагам знаеш от къде :) трябва ти някакъв резбарски лък или малко трионче и 1-2 часа време. Направих това на един страт и изключително подобри звука :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз в момента съм с такова ,ръчно направено но от някакъв специален метал,добре е китарата си е вярна и всичко,но си мисля че с оригинално или друго таков струните ще паднат още малко без да праждят,та затова си търся друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом това магаре не е на парчета, а е само високо (?) издълбай си с малка плоска и остра пиличка каналчетата и да са 1мм по-високо отколкото позициите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ма нещо като златна среда там нестава така,смъкна ли каналите струните падат и дори да е на 1 мм започват да праждят дразнещо,то не ч ее голям проблем това,през кубето намаля този звук но все пак.Целта ми е просто ако някои знае в софия къде продават готови оригинални магаренца да споделя....Всичко друго ще правя в краен случаи вече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе мерси много за съвета ама разбериме,мисля,че по добро магаре от това скоето свиря ще е само оригиналното,затова търся из магазините,но неоткривам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като браждят праговете, защо не отпуснеш малко от тръс рода грифа и да оставиш да се извие по посока на опъна на струните и да елиминираш бражденето :)

 

Магарета мисля в арлина и в малкия цум съм виждал. И дебелия чичко в пряката на пиротска зад католическата катедрала (джем сешъна) също ще има. Той кво ли няма в тия гигантски каталози ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.