Jump to content
Българският форум за музиканти

Един сигурно глупав въпрос


perkele

Recommended Posts

Здравейте,

значи сигурно е глупаво, но понеже почти не разбирам от ноти и тези ме хвърлиха в усърдно (и неплодотворно) мислене реших накрая да попитам тук как се свирят..

 

problemninoti4kixk3.jpg

 

Та въпросните са тези, които съм оградил с някакви подобия на кръгчета(елипси примерно). Тази малката нотичка дето звучи като някакво легато ама е само на 1 нота.. И онова отдолу с tr~ към него.

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1066

 

Първото не знам дали го има там, но идеята е да изсвириш въпросното 8мо прагче преди да изсвириш 10тото, като не "местиш" момента във времето в което е 10то прагче. Т.е. изсвирваш си 10то когато трябва, но изсвирваш преди това 8мо и правиш hammer на 10ката...

 

Не знам дали разбра какво имах предвид, но най-добре го пусни да го чуеш (картинката е от Guitar Pro ако не се лъжа) :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=1066

 

Първото не знам дали го има там, но идеята е да изсвириш въпросното 8мо прагче преди да изсвириш 10тото, като не "местиш" момента във времето в което е 10то прагче. Т.е. изсвирваш си 10то когато трябва, но изсвирваш преди това 8мо и правиш hammer на 10ката...

 

Не знам дали разбра какво имах предвид, но най-добре го пусни да го чуеш (картинката е от Guitar Pro ако не се лъжа) :rolleyes:

 

Мда от Guitar Pro е. Аз преполагах, че е някакво легато щото така звучи ама се чудех как се прави легато на една и съща нота. Пък то просто било към следващата.. Благодаря :)

 

П.П. легато и хамър он са едно и също според моите скромни познания, така че ще ме извините ако съм се изложил нещо с тва изказване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.