Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Fm 212 R


sevenstring

Recommended Posts

Споко:metalist:! Така или иначе, сигурно ще пробвам и двете марки на живо (да съм го напраил отдавна, ако имах време, ама тоя уикенд най-сетне май ще тръгна по магазините) и ще имам възможност да си преценя сам.

 

Впрочем вече съм изчел тонове reviews от harmonycentral.com, ама винаги ми е интерсно да разбера и какво мислят хората тук, щото България си е България - с нашите си вносители, условия на репетиране, озвучаване и т.н., което сигурно също си има някакво значение.

 

Иначе, целта ми е да си взема кубе за метъл, което да ми поема добре ниските (че бича с едно 7-струнно дръво), и да има драйв канал, с който да мога пълноценно да заместя смотаните дисторшъни на процесора си. От това, което съм чел, май наистина Randall-ите са по-доброто решение в ценовия клас, който мога да си позволя.

 

Па, ако греша, отворен съм за още съвети:)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава темичка :huh:

Тъкмо се канех да си взимам едно ейтакова ама нещо се разубедих.Е не напълно де ама се чудя се дали с моя Boss ME-50 ще звучи добре?Да не е като мойто DSP 15 само високи да вади, дето като се надъхам с нещо по-тежко и да се чува само звук от "изпърдяване" на говорител...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С играчки отпред вади звук сандъка. Ако разчиташ само на неговия драйв - не става, но като наредиш това-онова отпред можеш да изкараш брутални звуци. С 2X12" е все пак, колкото и де е зле, смазва с мощен и плътен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Това че за нищо не става е много силно казано..що се отнася д о65- ватовия модел повярваи има разлика в звука от 100 ватовия...що се отнася до драйва и аз едно време го смятах за пълен боклук, НО какво установих след време..че драйва звучи убииствено с добра скъпа китара и добри адаптери(нещо тиично за аналоговто искривяване). А ти приятелию най-добри иди в някой музикален магазин където го продават и го чуй..тук ще чуеш само субективни мнения, а за теб ти най-добре можеш да си прецениш!

 

И на мен вече беше почнало да не ми харесва, обаче това след НО-то си е напълно вярно...

:greenangel:

моята китара ( скуайер ) струва наполовината на Ibanez-a на тоя пич

Редактирано от BuGZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Също съм имал 65R от тая серия и не помня да съм имал лоши спомени от него. За кубе за метъл надали ще ти хареса но иначе за тея пари не вади лош звук - когато бях с него цъках и на един VS30R на Marshall с него и ако щеш вярвай но бях откровено по-добволен от Фендер-а. Моето НО: и двете съм ги ползвал предимно на чист канал :thumbs_up:

 

Препоръчвам ти да чуеш и Фендерчето и Ранал-а, по възможност едно до друго. Както виждаш това което за ушите на един е страхотен тон за друг е пълен буклук. Слушай и съди с твоите :rolleyes:

 

Поздрави, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами, всъщност вчера пробвах и двете - въпросния Фендър и 3 Randall-а, от които в крайна сметка, както и очаквах, най-много ми допадна RG100SC (smokejack знае как е:virtuoz:). Между другото, в xxxx ми показаха и един Laney, който бая ме хвърли в размисъл ... но това е вече друга тема.

 

Относно Фендърчето трябва да призная, че прозвуча доста прилично, обаче след Randall-а просто не можа да ме спечели. Моите впечатления са следните:

"+" чистият канал е ОК сам по себе си (не съм връзвал ефекти в него);

"+" драйв каналът за мое учудване произвежда доста пълноценен кривоч (на практика си звучи като пълноценен дисторшън), при това още на по-ниските нива на гейновете (около 3-4); има добър "ряз", чува се отчетливо;

"-" всъщност направо мога да кажа, че драйвът е яко напържен; честотният му диапазон не ми хареса много-много - клони към средни и високи и трябваха доста корекции, за да ми прозвучат долу-горе ритъм китарите на 6-та и 7-ма струна, ама пак някак си без дълбочина;

"-" това, че произвeжда добро изкривяване още на половината на нивата се компенсира от това, че, като ги вдигнеш по-нагоре, вече започва да избива яко и дава адски много feedback (микрофония); на практика вторят драйв ("more drive") вече прави нещата почти нетърпимо напържени и според мен направо е безсмислен;

"-" като цяло звукът си става, но е някак си безхарактерен - все едно слушаш процесор, няма я дълбочината или "особената нотка", индивидуалността, която поне аз очаквах от един класен усилвател.

 

Моето лично предположение, без да разбирам много от тия неща, е, че това си е правено за стандартна китара (с не много hi-output адаптери) в стандартен строй и сигурно е много добро за хора, свирещи по-умерени неща, но за метъл поне според мен не е върхът. Опредлено може да върши работа и за тази цел, но не е нещо, в което, дет' се вика, да се "влюбиш" ... Както казваше един приятел от Варна: "не ме къдри":virtuoz:.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.