Jump to content
Българският форум за музиканти

Стругар, фрезист и шлосер


Recommended Posts

Хора помагайте!

 

Значи правя един проект по физика и за тая цел ми трябва някой, който се знаимава и може да ми изработи определени елементи от месинг. Не става въпрос за няква философия, ами едно парче правилна призма 30х30х40мм примерно да бъде фрезовано, че да стане П-образем профил като в двата края има и уши, на които има дупки (които мога и сам да разпробия) през които да хвана профила с болтове. Трябва ми и един месингов болт, по възможност глух шестограм, 6-ка, а резбата милиметрова или инчова не е важно, стига да има пича и (деба се ги забравям тия уредите за навиване на резба как се казваха (едното беше мечик ма другото ми избяга)... нейсе), за да ми навие резба за болта в профила. Също ми трябва идея откъде мога да намеря парче от банцигова лента ми трябва. Дебелина на лентата около 1мм, а дължина х ширина = 30 х 15-20мм. Давайте съвети къде има такива люде, работата естествено ще се заплати, но наистина е спешно, защото проекта трябва да е готов до седмица и половина, а освен тия глупости ми трябва и някой който прави точкова заварка със сребърен припой, който да ми ковне две волфрам-иридиеви пъпки (които току що си набавих с комплект чукче и наковалня от някъв УАЗ (нях нях нях :P ))... Ох мразя трансформаторите! Мразя и Тесла!

 

П.П. Търся също и ако някой може да ми каже де предлагат бобинажни ролки от текстолит/стъклотекстолит или ще се наложи да ги струговам и тях от цилиндрично парче (май-ще ми е даже и по-лесно)

 

Ае хора на вас разчитам!

 

Со здраве и до скоро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За детайла да ти кажа много трудна работа с тая призма...

Ако някой се навие да е прави на cnc машина с цпу няма да ти кажа колко машинен код трябва да се въведе (особено и с ушите) а и само за 1 бройка....

 

Най-добре да го правиш сам с пилички :recourse:

 

 

Болчета секви има в "Евроболт" -намери го от гугъл

Вчера бях в магазина им в Пловдив имат и месингови и черни и бели, и всякви :metalist:

Глух шестограм взех черни болтове вчера, ама не обърнах внимание дали има от месинг -виж.

А това другото на метчика е флашка, но на теб точно метчик ти трябва за резба в отвор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познавам твоя човек. Иди при Пламен в репетиционната и питай за Светлин. Ако си виждал обявата за изрязване на пукнати чинели, те той е човека...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси хора, но аз вече си намерих някъв фрезист в ТУ-София... Дали ще свърши и той работа не е ясно, защото може ид а мина без фрезоване, но пък е добре да имам и едно наум :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Eпа па съм язе

 

па ми требе мастер, ама тоя път ми трябва някой чичко, който има стационарна бормашина, да ми пробие 2-3 дупчици. Драмата идва оттам, че си правя оберфреза и за да закрепя патронника, който от своя страна е закачен на морзов конус двойка, ми трябва някой шлосер да ми пригоди морзягата за оста на ротора на мотора. Абе кажете някой човек, който може да се справи, аз ще се разбера с него :)

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Драмата идва оттам, че си правя оберфреза и за да закрепя патронника, който от своя страна е закачен на морзов конус двойка, ми трябва някой шлосер да ми пригоди морзягата за оста на ротора на мотора. Абе кажете някой човек, който може да се справи, аз ще се разбера с него :)

Да си направиш оберфреза е супер дръзко начинание, но аз те съветвам да си вземеш някоя китайска за 45 лева от Метро - прекрасни са, довери ми се за това.

 

Mного зор ще видиш с правена оберфреза - първо докато (и ако) я направиш, а и след това докато я ползваш.

В една такава машинка има повече детайли, отколкото майстори да ти ги направят.

Много разходи, кръв, пот и сълзи, а резултатът със сигурност няма да е по-добър, отколкото с истинска фреза.

 

Аз лично ползвам само супер евтини инструменти на марката Менте.

Не съм имал проблеми досега, а дори и да възникнат такива - кво му плащаш?

 

И още нещо - накрайниците за оберфреза са по 25 лева кутийката. Говоря за китайските накрайници-ментета.

В повечето случаи, ако си купиш китайска фреза, тя върви с кутийка с накрайници.

Ако целта ти е да си направиш оберфреза, за да спестиш пари - в крайна сметка задължително ще ти се наложи да дадеш 25 кинта за накрайници.

А по-добре добави още 20 лева към тези 25 и си вземи цяла фреза с включени накрайници. :)

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си говорих с Диката дет прави китари, той ми каза, че си е направил мини оберфреза с евтин дремел от метро

 

Ето за какво иде реч:

http://www.stewmac.com/shop/Tools/Dremel_r...es.html#details

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си говорих с Диката дет прави китари, той ми каза, че си е направил мини оберфреза с евтин дремел от метро

 

Ето за какво иде реч:

http://www.stewmac.com/shop/Tools/Dremel_r...es.html#details

Искаш да кажеш, че си е направил поставка за Дремел.

Такава поставка може да се направи за пет минути от шперплат, четох някъде упътване за това. Много е полезна за дялкане на инлеи във фингърборда. Естествено, за груби неща не става - Дремелът си е Дремел.

 

А аз днес правих плот за моята оберфреза и вече мога да я монтирам под работната маса. :greenangel:

clipboard01xo3.jpg

s5001932os7.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Вече е решено! Ще се прави, и то ще се прави, защото вече имам по-голямата част от нещата, кои купени, кои подарени, та щем не щем ще я довършим така както сме я почнали. А и бтв какви фрезери лови тая твойта (макс/мин ф на опашката?), горерски? А колкото до кутийка фрезери - еми като дадат стипендията ще си вземем една :whistle:

 

Ники, давай да се разбираме нещо за събота неделя да ми дялкаш по морзовия фалос и какво ще ми искаш в отплата :) Давай в icq да се разбораме :) -> 220387711

 

 

Мерси

 

П.П. Мечици ще имаш ли да ми навиеш и резба на дупките за болтовете? Примерно комплект 3-ойки, 4-орки или макс 5-ици. Каквото ти се намира, ако ти се намира въобще нещо де ;)

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vlex, предполагам знаеш, че съм от Пловдив?

Иначе виж, аз биричка пия.

 

Имам метчици М3 и М5. требе и един М4 да купя...

 

Уикенда не съм много свободен :whistle:

В събота работим в неделя не знам какви ще ги мислим

Ако не е много работа давай да помагам..

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе знам, че си у Фелибе, ама не знам защо си мислех, че пребиваваш поне временно у шопско... Значи ще търсим някой колега шоБ :)

 

Мерси все пак :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vlex, да знаеш, че оберфрезите трябва да са с цанга, а не с патронник.

Моята беше с две сменяеми цанги - една, която хваща фрезери с диаметър на стеблото 8 милиметра и друга, която хваща 6 милиметра.

Фрезерите също се продават с такъв размер на стеблото - 6 и 8 милиметра.

 

Днес гледах една кутийка с 6 фрзера вътре. Бяха с 6мм диаметър - искаха им 31 лева. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нз. Аз не виждам особена разлика от употребата на цанга и на патронник. Смис и двете имат подвижни челюсти, и двете имат пръстен на резба, който ги затяга, и двете се затягат при употреба допълнително => единствено начина на затягане и окачването на челюстите са различни. Защо смяташ, че главата трябва да е с цанга, а не с патронник? :) Смис не виждам проблем дори и да е с патронник ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.