Jump to content
Българският форум за музиканти

Как правим Авторска музика?!


Recommended Posts

Здравейте,Чудя се как другите групи правят авторските си песни докато живот и здраве се запишат в краен вариант.При нас

Jeremy се получават по два начина.Първият-Суров запис в домашни условия на Китара,бас и Вокали(без текст)след това идеята се коментира и се започва свиренето и с барабани ,от което се ражда и новият аранжимент+нови партии на всеки от инструментите и гласовете+текст.Така в продължение на времето песента придобива цялостен вид.Вторият-всичко това се случва без предварителния домашен запис на идеята.

Ще се радвам да споделите как стоят нещата при Вас:rolleyes:

Ето и домашен запис(пеене без текст) на една такава идея която след като се запише в готов вариант ще я пусна пак:music:

 

http://funcklove.hit.bg/Funcky%20Love.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента е наистина добра. Хармонията е много красива. ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!! Настина като сложиш ударни ще стане супер. Браво! И басовата партия е чудесна. Донякъде даже ми прилича на Бийтълс. Много успешно! Настина ми хареса! Само накрая където има вокал без съпровод леко не ми хареса, но иначе е супер! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jeremy - това са 2 добри варианта

по пьрвия май работят доста метьл банди(Ентракс,Слеяр и тн)

по втория доколкото знам са записвани последните албуми на Дрийм Тиьтьр ( демек е за банда на ниво - и хора доста добре познаващи се)

 

иначе може да трьгнеш - от хармония ; от риф ; от текст( защо не и от барабанен ритьм)

на някои им идвало всичко на ведньж - Дейвид Гилмьр

няма правила - когато и както музата дойде

 

 

 

и това което си постнал е готско - иска още малко работа

аз усещам и Вайа Кон Диос - флейвьр в него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За процесите на запис и техния ред съм абсолютно некомпетентен ,о за парчето мога да кажа че много ме изкефи и вероятно ше ме изкефи максимално когато се запише окончателният вариант. :virtuoz:

 

ПП.

На мен пък ми

звучи като нещо от Сиатъл през 90-те (най вече вокалите)

и сигурно неслучайно групата се нарича jeremy :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,радвам се че темата се е харесала ;)Благодаря за положителните отзиви за парчето.Сега ви пускам друго парче което е измислено преди 2 години,разработено с бандата преди 1 година и сега му предстои сериозен запис.

Това е първата сурова идея записана от мен:

http://novotoparcheza.hit.bg/Buena%20Vista...irst%20part.mp3

Това е втората идея за песента в по-агресивен вариянт.

http://novotoparcheza.hit.bg/Buena%20Vista...Edit%20Demo.mp3

 

А това е готовият вариянт за живо свирене само от 3-ма души(колкото са в бандата)

Файлът е видео и е заснет преди година някаде на живо в О!шипка когато още съществуваше като най-якиат клуб за авторска музика,ех спомени:band2:

 

След като запишем песента ще я пусна първо тук:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.