Jump to content
Българският форум за музиканти

безжична китара


Recommended Posts

някой опитвал ли е да си направи безжична китарата като използва радиомикрофон?

 

аз опитах - купих си един от 20лв. но само дори като го включих и чух шума и го метнах в склада,използвам го само с кабела му и то ако се наложи...

 

опитах и с Gemini VH-180 GSP series,определено е по добре но не ми вади реалния звук,прави го по мек и за съжаление имам чувството че честотната характеристика нещо е орязана.верно че импеданса на микрофона и китарата са различни ама неможе да е само това...

 

остава ми 0.003% да се убедя че за да имам такава джаджа трябва да си я купя готова и то специално за китара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - подобно устройство не може да е твърде евтино, понеже:

 

-Трябва да пресъздава целия честотен диапазон, поне до 15кХз, и то с малка нелинейност.

-Трябва да има голямо съотношение сигнал/шум от над 90dB за целия честотен диапазон.

-Трябва да работи надеждно, без да се смущава лесно, или да губи сигнал.

 

Ако устройството е аналогово, това означава че ще има огромно усилване в приемника. Това означава, че компонентите, трябва да са супер-нискошумящи, за да се получи 90 дБ динамика. Все пак не може да е като FM Radio, нали ще минава през дисторшън. Освен това модулацията/демодулацията трябва да е учудващо качествена. Хубавите аналогови компоненти не са хич евтини.

 

Ако е цифрово устройство, използващо импулсна модулация, то това налага използването на качествени ЦАП, АЦП, както и бърз интерфейс и алгоритми за поправяне на грешки. Тези компоненти са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с две думи,тези безжични устройства дето ги продават в томан.де за 70-80 евро например няма да свършат качествена работа когато минат през дистър или оувърдрайв?има от по 200-300 евро,то и цената говори за качеството,ама ми е твърде скъпо за една прищявка-изгъзица която не ми е наложима...

 

извод:по добре да си буча телефонно подобния кабел в дистъра отколкото да се занимавам с радио-китари

и без това не се качвам на голяма сцена... :metalist:

 

благодаря за вниманието

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.