Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарно кубе


PupleHaze

Recommended Posts

Здравейте всички :ph34r: Искам да ви помоля за малко помощ. Така... Имам китара Squier Stratocaster (от най-високия клас Sqiuer да отбележа,не от тия по 200 лв) ефект процесор Boss ME-50 и кубе (не се смейте) Fender FM15 DSP.

Ta... Кубето честно казано не ме кефи и въпроса се спира до него.Какво кубе да си взема? Искам нещо над 50 вата да речем и да е "чистичко" без драйв канали и али бали. Само потенциомети за Volume,Bass,Middle и Treble ако има ще чудно :). 10х предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, Иво, здрасти :ph34r: Можеш евентуално да кажеш и к'ви пари можеш да дадеш. Не че имам много акъл за даване, ама така другите ще се ориентират горе долу и по-лесно ще ти помогнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...Незнам мислех си за нещо до към 600 лв.Ама най-напред искам да получа добра представа за това какво би ми свъшило работа...Абе нали казах комбинация мощно+семпло ако има някаква ,защото не ми се дават пари за неща които няма да ползвам(ефекти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ не съм 100% сигурен, но мисля че моделите по качество се редят така:

 

1. Bullet Series

2. Affinity Series

3. Standart Series

4. Deluxe Series

 

(като първите два се правят от чист шперплат имхо)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ не съм 100% сигурен, но мисля че моделите по качество се редят така:

 

1. Bullet Series

2. Affinity Series

3. Standart Series

4. Deluxe Series

 

(като първите два се правят от чист шперплат имхо)

какъв шпертплат бе, колега

имал съм афинити, и един булет съм разглобявал - къде го видя тое шпертплат не мие ясно :ph34r:

виж, евтините джаксъни да.....

ама скуаера е от истинско дърво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...Ами като я купувах от xxxx преди половин година.Пича ми обясняваше че тва е няккъф Special Edition и че е най-високия клас Squier. Аз лично намирам разлика в вдигнатото тремоло и елегантния вид (черно с хромирано) и струваше 400 лв тогава, а обикновените стандарти струваха 300 май.Ще те излъжа.Както и да е...А за кубето идеята ми е да звучи добре(в смисъл да не е пищялка като моето) и да държи на драйв като потрябва.Просто не си струва да имам такъв процесор с такова кубе като моето.Колкото до стила - не си падам по свръх тежки звуци :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Значи, ако искаш да минеш тънкаж, вземи си един ЛАТ Л55 от тези без драйв, и му ръгни един фендер инструментален говорител примерно. Така ще си е баш клийн. За жички е много яко.

 

Иначе, ако ще харчиш, си вземи по-хубав амп. Ако не държиш на лампички, можеш да си вземеш пиви, рандал, или нещо подобно. За целта ти е важно само чистия канал да не оцветява много звука, както и да ти харесва как звучи.

 

Пиви транстюб-овете имат, според мен, много благ драйв. Но пак ти казвам - най-добре пробвай.

 

Ако имаш възможност - грабвай китарата и процесора из магазините, и пробвай.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като за начало можеш да не слушаш мухабети от сорта на "разкарай процесора" и други подобни :greenball: ако искаш да имаш звук, който става за нещо повече от пърпъл де :greenball:

най-малкото процесора ти е хубав и можеш да ползваш модулациите, в случай че драйв канала на кубето те изкефи повече

като за тия пари мисля, че някакво пиви ще ти свърши работа, чувал сум 1-2, непомня модели, но имаха много добър чист канал

рандалите също ги бива, ама незнам при по-малките цените как са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв шпертплат бе, колега

имал съм афинити, и един булет съм разглобявал - къде го видя тое шпертплат не мие ясно :greenball:

виж, евтините джаксъни да.....

ама скуаера е от истинско дърво

ще ме извиниш за невежеството колега, нямах предвид шперплат в буквалния смисъл. :greenball: но където официалния сайт пише че китарата е от "laminated hardwood", там аз не очаквам нищо повече от няколко (доста) парчета (понякога дори и разлино) дърво залепени заедно. това не е критика, ами даже е съвсем нормално според мен - след като цялата китара струва по-малко отколкото един действително добър корпус от alder... това също така е причина за факта, че всеки Скуайер е различен - ако има човек късмет може да случи на действително добър екземпляр.

 

а Jackson сигурно знаеш е дъщерна фирма на Fender в момента, така че предполагам най-ниските Jackson и Squier ги правят в една и съща фабрика в индонезия или китай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.