Jump to content
Българският форум за музиканти

Double Note Licks през 1 струна


Fire_ball_

Recommended Posts

Та имам питане относно как се свири това нещо с перце без да се закачи средната струна.

Ето и нагледно ако нещо бъркам с термините:

e ----12----14----15----

B ------------------------

G ----12----14----15----

 

нещо от тоя сорт. Искам да изсвиря това с перце без да закачам B-струната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е човеко не се проявявам като разбиращ.....просто споделям мнение.......

Лично аз го свиря като хванеш тоновете на Е и Сол струната с показалец и безименнен а с средният пръст го "Отпускаш" върху В струната.....и така тя не се чува като Пляскаш с перцето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото важи и ако свириш с дисторшън/овърдрайв или какъвто и да е друг кривоч.

Облягаш си някой от свободните пръсти на лявата ръка върху струната, но така, че да не я натискаш на прагче.

Целта е като я удариш, пръста ти 'гаси' вибрациите и така се прави т.нар. заглушаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и аз така го правя ( макар че виждам доста зор :) ), обаче понеже на таблатурите на някой места заглушените ноти са отбелязани, а на други не, си помслих, че бъркам нещо.

Мерси много, хора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако действително държиш междинната струна да не се чува, тогава свириш по-ниската нота с перцето а по-високата нота с пръст (на мен ми е удобно с безименния - говорим за дясната ръка нали се сещташ) :)

 

ако не се лъжа много коректният термин е "chicken picking" и се използва доста в кънтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.