Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко Help моля


inqubus

Recommended Posts

Хой!

Наскоро си закупих x-vamp. Някой има ли experience с тоз ефект, да ми даде съвет как най-правилно да извлека звукът му, имайки предвид, че го ползвам директно в чистия канал на амп-а ми, не минава през миксер, а доколкото разбрах големия му проблем е, че повече става за преамп...Веднага ще ви кажа, че има едни ужасни високи, дето трудно се подтискат, пък и тази приумица, че самия ефект няма EQ малко ме шашка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има има - просто явно не си прочел книжката . има втори параметър на две от копчетата горе в ляво май се появяваше като натиснеш ТАП бутона - за ниски и високи ...е среди няма но за толкоз пари .... освен това има възможност да си превключил на опция за повече презънс които също усилва високите - това пак е втори параметър и май се влизаше с натискане на две копчета едновремено долу в ляво малките копчета в нормално положение би трябвало да пише P1 на дисплея - имах този процесор за кратко преди 6-7 месеца . най добре прочети книжката обстойно - ако не знаеш английки не е лошо някой да ти я преведе .Успех . Цеко :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох книжката, има бас EQ и презънс, които излизат от комбинация от 2 бутона. Виж за функцията с тап не съм се сещал, ще пробвам ей сега :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за джиткане през кубе трябва да му махнеш амп симулацията

натискаш едновременно noisg. и compr. и превключваш с нойс-а Ф1,2,3 са без симулации на амп и говорител,А1,2,3 са без симулация на говорител но със Амп симулация,П1,2,3 са с амп и говорил симулации.

Заклевам те амиго през Кабнет Маршал като го чух се насрах(без амп симулациите).

Bass EQ se влючва чрез COMPr.+MODUL трябва и двете лампички да мигат,тогава с Adjust регулираш бас корекцията,токато го въртиш задържиш и TAB-а регулираш най дълбоките честоти на басовете.

Другото което трябва да бутнеш е пресънса и си шес..

Вервай ми високите не са в повече,най вероятно е настройката на кубето ти или нещо с китарата

От сайта можеш да си свалиш PDF файл със списъка на всички пресети.

Не съм си играл много със звуковите настройки..но всеки пък като го барна става по яко..трябва да си поиграеш

Не прекалявай с гейн-а и всичко ще е наред,когато записваш.

 

Нека силата бъде с теб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.