Jump to content
Българският форум за музиканти

Авторски парчета


Recommended Posts

Имам един въпрос към колегите, които си имат група и правят авторски парчета. Значи да кажем китаристите са измислили няква мелодия, има и текст. Аз си правя с басиста барабаните, да кажем променяме и структурата на песента, нещо по текста... но по мелодията? Как да им обесня на китаристите.. аз им казвам, тук не ми харесва, направи го някак си.. ама той не може да разбере.. и някво тъпо. Та кажете вие как се справяте с тоя проблем.. Защото идват ми някакви идеи за музика, ама на китара не мога да свиря ебати..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря на китара доста добре за барабанист, та ми е лесно да му обясня на китариста какво не ме кефи и кое как го искам, друг е въпроса, че ме кефи той как свири и не се обаждам много...

 

за текстове ... аз пиша, но не много, рядко... По-скоро музика пиша от време на време

 

А иначе всяка песен се опитвам да я развия колкото мога повече и да я направя различна от останалите...

 

Абе истината е, че ако барабаните са куци - цялата банда куцее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки барбанист би трябвало да може да свири на мелодичен иструмент, поне дотолкова, че да няма проблема, който ти имаш.

Нямам представа как може да се обясни на някого какво ти звучи в главата, без дая можеш да свириш на китара, пиано или нещо друго.

Така че се захвани да понаучиш малко, иначе все ще имаш този проблем докрай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сьм на сьщото мнение....като мальк сьм свирил 2 години на пиано...тва помага доста,иначе в песните които правим просто си обрьщам внимание на ударната част,а след нея на бас китарата....все пак груува в една песен е много важен :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене обикновено ми се отговаря с "Ти си тъп тропач и нищо не разбираш"...И вече на няколко пъти съм обмислял варианта да ги остава да си свират акустик...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирех преди години с един барабанист, който се готвеше за академията и съответно държеше курсове по ксилофон, хармония, солфеж и секви-некви... Та той направо си предлагаше как да свързваме частите на парчето, с каква хармония да продължим и т.н... та китаристът не беше леко потиснат, певеца - леко недоумяващ, а аз - леко несъглаен, ама както и да е - блъскайте там - добре сте ни дошли, приятели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене обикновено ми се отговаря с "Ти си тъп тропач и нищо не разбираш"...И вече на няколко пъти съм обмислял варианта да ги остава да си свират акустик...

 

 

Моля???

Такова нещо като чуя и главата ми се налива с кръв...заеби ги ти простаци, как още си там не схващам. Такава селения, не истина...Пребивал съм за подобно изказване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене обикновено ми се отговаря с "Ти си тъп тропач и нищо не разбираш"...И вече на няколко пъти съм обмислял варианта да ги остава да си свират акустик...
Знаеш ли защо така се получава,повечето барабанисти (включително и мен)не сме се научили още как да използваме барабаните правилно в музиката.Пример ще дам-всеки сяда,хваща барабаните и блъска,без да се съобразява с китариста,басиста и т.н.Идеята е като свирим да предоставяме комфорт и на другите колеги,като свири китариста или пианиста някое соло,да затихнем малко,а не да го караме да се увеличава.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене обикновено ми се отговаря с "Ти си тъп тропач и нищо не разбираш"...И вече на няколко пъти съм обмислял варианта да ги остава да си свират акустик...
Знаеш ли защо така се получава,повечето барабанисти (включително и мен)не сме се научили още как да използваме барабаните правилно в музиката.Пример ще дам-всеки сяда,хваща барабаните и блъска,без да се съобразява с китариста,басиста и т.н.Идеята е като свирим да предоставяме комфорт и на другите колеги,като свири китариста или пианиста някое соло,да затихнем малко,а не да го караме да се увеличава.

 

 

 

Да...и това го има,тва си е въпрос на професионализъм,на динамика и техника,ако не си свирил в група малко трудно се свиква.....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене обикновено ми се отговаря с "Ти си тъп тропач и нищо не разбираш"...И вече на няколко пъти съм обмислял варианта да ги остава да си свират акустик...
Знаеш ли защо така се получава,повечето барабанисти (включително и мен)не сме се научили още как да използваме барабаните правилно в музиката.Пример ще дам-всеки сяда,хваща барабаните и блъска,без да се съобразява с китариста,басиста и т.н.Идеята е като свирим да предоставяме комфорт и на другите колеги,като свири китариста или пианиста някое соло,да затихнем малко,а не да го караме да се увеличава.

По-съобразен от тва което съм в момента не мога и да стана - до сега винаги съм се нагаждал по глупостите, които те измислят дори и да не ми харесва. Не сме имали едно парче до сега което да е почнало от нещо което аз съм измислил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да почне с нещо, което ти си измислил се консултирай с басиста. Показваш му какво си измислил, или на барабаните или на баса ако можеш. Китариста ще го разбере от него :)

 

Иначе по темата- съгласен съм с това за съобразяването. Както беше казано в предишна тема- барабаните са в музиката, а не музиката в барабаните. Така че, няма нужда да слагаш нещо, което няма да върви само защото можеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама те просто не ме оставят да си покажа идеята - бил съм слушал проста музика (пънк и хардкор) и идеите ми били тъпи. Тва им е довода да не си прават труда даже да чуят кво съм измислил. Ше фърчат банд-мембъри скоро ама не знам кои ше са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал, че след като не те оставят да си дадеш мнението, препоръките и идеите, то в случая за група не може да се говори. ;) Иначе, аз не ги чаткам китарите и пианата, но когато нещо яко ми хрумне го изтънаниквам на китариста ни и се оправяме някак си. А за структурата на песните не ти трябва да можеш да свириш на мелодичен инструмент, според идеи в тая насока се развиват с много слушане на музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да.. мъча се с тананикане, ама не е същото.. осещат понякога за какво иде реч.. ама ся да седна да се уча на китара - едва ли. Мислих на Guitar pro да правя разни работи, ама нищо не стана.. не мога да го докарам както искам.. Винаги съм се чудел как така на повечето песни на Metallica музиката е на Джеймс и Ларс... Еми тва е.. не съм профи за да мога да свиря на още няколко инструмента..

Редактирано от necrony
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да.. мъча се с тананикане, ама не е същото.. осещат понякога за какво иде реч.. ама ся да седна да се уча на китара - едва ли. Мислих на Guitar pro да правя разни работи, ама нищо не стана.. не мога да го докарам както искам.. Винаги съм се чудел как така на повечето песни на Metallica музиката е на Джеймс и Ларс... Еми тва е.. не съм профи за да мога да свиря на още няколко инструмента..

Аз си права идейките на FL Studio понякога - не е толкова трудно. И аз по принцип с китарата съм меко казано сакат, а пиано не съм пипвал от 3 клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.