Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам Един Въпрос


hatebreeder

Recommended Posts

Значи Alexi_Laiho продава мн яка ел китара обаче пише че има проблем с флоид роуза (http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=20222 вижте за кво стаа на вапрос) и искам да питам тва голям проблем ли е?Аз нищо почти не разбирам обаче съм решил да си взема ел и тва ми се струва мн мн мн мн мн по добро и яко от някой SQUIER от AFFINITY серийте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай я. Просто флойда е блокиран, не можеш да го използваш. Но след време като събереш пари да си купиш нов - ще имаш флойд. А и не само това - 24 прага, 2 хъмбъкъра, заключване, нови прагчета. Всичко е по-добро от на Squier за 250 лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо е застопорен, или какво изобщо е това животно "флойд роуз"?

 

Застопорен е, вероятно поради някакъв технически проблем, който би повлиял на функциите му като флойд изобщо, но като фиксиран заден мост би си вършил работа на 100%.

 

Относно функциите му тук е написано. А и не само, из нета има наистина много за четене, стига да искаш и английския да не ти е проблем. Иначе казано "Флойд роуз" е нарицателно (по името на създателя си Флойд Роуз, който го изобретява) за вид заден мост на китара, който позволява много големи амплитуди при опъване и отпускане на струните с ръчка, което в идеалния случай не би довело до разстройване на китарата. Цялото нещо балансира на 2 болта, хванати за тялото на китара, като на едната страна го опъват струните, а на другата едни пружини, които са отдолу на китарата. Нормално настроен флойд трябва да седи хоризонтално спрямо равнината на тялото на китарата, тоест да има баланс между опъна на струните и пружините, от там му се вика и "floating tremolo", защото наистина си "плува" във въздуха, само опрян на двата споменати болта. Китарите с флойд имат заключване на струните горе преди ключовете за настройване, с цел да няма никакво мърдане на струните, когато се използва долната част за опъване/отпускане, защото дори и минимални движения водят до разстройване. И общо казано - настроена и заключена по този начин китара, ако не й се използва флойда, практически няма разстройване, след като един път е настроена :) Най-честите проблеми на работещите (но не особено качествени) флойдове са тези, че често не връщат в изходна позиция, което разстройва китарата. Също така се нуждаят от периодично смазване и внимателно боравене, защото отзад (при двойнозаключващите) има едни винтчета, които ако се стегнат много и се прецака резбата най-често означава нужда от закупуване на ново съоръжение ;)

 

Ем...малко хаотично стана, проблем ми е, че от време на време обяснявам без да си давам сметка, че този отсреща може и да не знае за какво става въпрос, но дано съм помогнал ;)

 

И да почерпиш като вземеш китарата ;)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мн мн мн мн 10x за инфото повечето го разбрах(и да тряя да черпя) ама все още не съм сигурен щот тая марка за пръв път я чувам не че робувам на такива неща ама все пак......................ми ще помисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти е първа китара, не ти трябва Фл.Р . Ако аз избирах първата си китара бих си взел чисто нова от магазина в комплект с кубенце, калъф, кабели, тунер и т.н.. Нямаш нужда от сблъскване с проблеми от самото начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми тази, към която той се е наточил в момента е с фиксиран бридж :) А и парите, които спестява сега с покупката на тази китара (защото отпада нуждата от купуване на цяла нова по-хубава след и до определено време), могат да отидат за качествено кубенце примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам има комплекти за тези пари. Китара втора ръка може да си позволи този, който би могъл да прецени качествата и, при оглед. "Флойд Роуз"-а не е кой знае какво чудо, дори и да е оригинален, перфектно работещ. Не се знае въпросната китара от какво дърво е и с какви адаптери, не се знае дали няма проблеми по грифа и по прагчетата, не се знае дали потенциометрите не пращят и т.н.. Според мен вземай нещо ново.

Редактирано от niki-l.s.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично гарантирам че освен с флойда, китарата друг проблем няма

и е в пъти по-добра от всякакви лайняни комплекти с кубенца или без кубенца за тия пари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста изписахте за 1 ден и за ся съм на страната на SomeoneElse(нищо лично) и искам пак да питам (сори ама кво да се праи)

та въпроса е:С ел китарите като с акустичните ли е т.е. колкото по стара толкова по добре щот тая е на 7-8 години някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз лично гарантирам че освен с флойда, китарата друг проблем няма

и е в пъти по-добра от всякакви лайняни комплекти с кубенца или без кубенца за тия пари

 

Дано да е така, че после ще трябва да му помагате да се оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вижте, който иска може да доиде да пробва китарата

ако не разбира да забере някои кадърен приятел да му помогне с преценката, мисля че съм описал китарата обективно

от както са и сменени праговете съм свирил на нея не повече от 10-15 часа, защото имах още 2 други китари, вече станаха 3

4 ми идват в повече, а трябва и да си доизплатя новата китара :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та въпроса е:С ел китарите като с акустичните ли е т.е. колкото по стара толкова по добре щот тая е на 7-8 години някъде

 

Никакви години няма да направят от скапан инструмент добър и това важи и за акустичните китари. Аз лично обаче си мисля че не е лошо малко да поодъртеят - ако нещо не се прецака за няколко години и по-късно не вярвам да стане. Особено при по-евтините китари си се случва да се поизметне повечко грифа докато са нови и да ти докарат главоболия.

Иначе за флойда (пак лично мнение) - почти всеки млад надъхан китарджия дава зор да го има на брадвата му но са много малко тези които наистина го ползват често. Е, производителите са се усетили и много от китарките са с някакъв сдухан флойд просто да се продават повече а не за да се използва (ако хванеш да се гавриш с повечето лицензни варианти китарата се разстойва на момента) и затова не мисля че е нещо лошо че е фиксиран. Аз лично бих си взел китара с фиксиран мост и ще ми върши същата работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.