Jump to content
Българският форум за музиканти

Може ли кубе да се ползва и като Di Box


DavidGilmour

Recommended Posts

Може ли кубе да се ползва и като DI Box.В смисъл да го ползвам като DI Box за Line In на саундкартата с цел изравняване на импедансите и балансиране на звука.А разните му там ефекти да правя през Amplitube-to примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кубето има линеен изход и от китарния вход до този линеен изход не "оцветява" прекалено много звука, защо не...

 

С една дума- опитай ;)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кубето има линеен изход и от китарния вход до този линеен изход не "оцветява" прекалено много звука, защо не...

 

С една дума- опитай ;)

 

т.е. ако приемем че сигнала минава по следния път: китара->кубе ин -> кубе лайн аут -> саунд карта става така ли??? Щото и аз имам подобни чуденки от няколко месеца насам.... Аз правя друго нещо поради липса на преамп: Китара -> Босс МЕ-50 -> лайн аута на боса към саунд картата, а от там вече ползвам амплитюб като каб симулатор. Всички ефекти от МЕ-50-ката.... Става..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, не - не става

купи си някакъв преамп или малко миксерче и от него в саунд картата

не мога да разбера що се мъчите с такива работи

варианта с ди бокса или миксерчето излиза в пъти по евтин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел китарен усилвател FM 15 DSP на фендер има изход за 8 ома високоговорители.Може ли да бъде ползван за преамп?

Редактирано от DavidGilmour
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко може, само не направо. Необходимо е да се пооправят някои неща, да се "персонализира" апаратурката и ще стане. Ако можеш сам да се оправиш, да ти обясня, но ако не, само ще пълним форума. Казвай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел китарен усилвател FM 15 DSP на фендер има изход за 8 ома високоговорители.Може ли да бъде ползван за преамп?

Мощността е прекалено голяма и като нищо да изгориш я компютър,я усилвател,я и двете.Трябва ти изход след преампа,не след крайното стъпало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи примерно взимам едно такова кубе.После го отварям :greenangel: фащам момента къде е входа на ампа,и вадя един моно жак оттам.И съответно оттам в Line In на саундкартата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за Фендер, сигнала се оцветява МНОГО и има много специфично звучене на изхода!!! Може и да ти върши работа, може и да не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи примерно взимам едно такова кубе.После го отварям :metalist: фащам момента къде е входа на ампа,и вадя един моно жак оттам.И съответно оттам в Line In на саундкартата.

 

Това пък защо? <_< Искаш едновременно да свириш през кубето и да се записваш на компа? Или!? Щото сигнала на входа на кубето и на изхода на китарата ти е същия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целта е да се ползва балансиран сигнал който да взлиза във Line In на саундкартата.И да го ползвам и като кубе естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.