Jump to content
Българският форум за музиканти

Слагане на струни


дропси

Recommended Posts

Моля, някой да даде линк или да се опита да ми обясни как да си сложа струните. Става въпрос за акустична китара- Орфей...И ако някой се заеме да ми помогне да има предвид, че съм съсем начинаеща :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук и тук ...

дано ти свършат работа .. ползвай гуугъл

и търсачката на форума- понеже усещам че следващия въпрос ще е

как да я настроиш :greenangel:

 

Успех

 

П.П и добре дошла на форума

Редактирано от drizzt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И се надявам че знаеш как ти се подреждат иначе струните от комплекта

по дебелина от горната(като държиш китарата) страна - най дебелата струна

в комплекта ; трябва да са ти в пликчета с надписани размери, няма как да ги объркаш

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкс на всички, но въпреки това аз съм си пълна с въпроси:greenangel: Нормално ли е в комплекта, три струни да са найлон и другите три да са метални? И освен това ми казаха, че по принцип в крайщата си струните трябвало да имат нещо като топчест завършък или и аз незнам точно как се води, а моите са си с една дебелина от край до край...Сигурно задавам някви много дебилни въпроси, нооо това е положението за сега :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тънките струни от комплекта са без метална обвивка(т.е. да нормално е).Някои струни ги правят с въпросното топченце в края за да е по лесно слагането на струните но не е задължително.Ако нямат трябва да ги завържеш има си техники ама по-добре някои да ти ги покаже че да не стане както викаше даскала ми едно време:"Ти тея струни на моряшки възел ли си ги връзвал" :greenangel:

Редактирано от Zlatyio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да ти го обясня(как се връзват струните).Ако правилно съм разбрал си си взела наилонови струни, който се слагат малко по бавно и по трудно от метални те с топ4е, понеже трябва да се направи "възел4е"..та като прекараш струната през магарето(онова с 6-те дуп4ици) я завиваш нагоре,като оставиш от по късата страна около 5-7 см от дтруната , за да можеш да я усъ4еш около по дългата 4аст, която остава.Усукването е наи обикновенно.след което дърпаш дългата 4аст на струната,така 4е да се затегне възела.След което идва и зака4ането на струната за клю4а.Това не е особенно трудна 4аст, но е неприятна.Прекарваш в през отвора на клю4а и запо4ваш да навиваш,така 4е да притискаш с навивките,който се полу4ават остатъка на струната.

 

Ми това е стига да ти свърши работа.Не знам дали съм го обяснил както трябва но е много трудно да се обясни, прекалено е елементарно.Виж Стратокастъра може да ти помогне, гледам има желание(брато не се засягай, майтап да става.)

 

 

 

Поздрави Рендаков

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе имаш картинки с възлите как се правят :jazzband:

топчетата на края не са задължителни при найлоновите струни..

не се заблуждавай- всичките ти струни са найлонови, но горните три са

обвити с посребрено метално влакно за да изкарват по басов тон

 

 

а най добре ако някой ти покаже как става и гледаш внимателно

нямаш ли някой познат който да подрънква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

горе имаш картинки с възлите как се правят ;)

топчетата на края не са задължителни при найлоновите струни..

не се заблуждавай- всичките ти струни са найлонови, но горните три са

обвити с посребрено метално влакно за да изкарват по басов тон

 

 

а най добре ако някой ти покаже как става и гледаш внимателно

нямаш ли някой познат който да подрънква

 

Имам, но точно това е ?-а, че не са приятели, а познати и никой от тях не живее около мен и едва ли ще им се занимава...Хаха голям проблем! :wacko: Е все нещо ще направя, пък дали ще стане работата от първия път ще се разбере в последствие:)

 

И пак благодарности на всички- много мили хора сте се събрали тук :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата китара, същите струни и същия проблем ;) Само дето съм малоумна и не разбрах обяснението за слагането на струните ;) Още веднъж някой да обясни? :huh:

Редактирано от verstorbene
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш китарата,на мосчето долу(при резонаторния отвор) пъхаш струната в дупката,така че от дясната страна на мосчето да остане 4-5 см. от струната,този остатък го прегъваш на половина и получилото се връхче,което след прегъването сочи към грифа го мушваш още веднъж в същата дупка.Така получаваш нещо като примка от дясната страна и цялата струна и малкото връхче от ляво,примката я прехвърляш над мосчето и през нея мушкаш струната и връхчето след което опъваш струната примката се затяга и захваща малкото връхче така че то не може да се измъкне.Горе при главата връзваш вече по по-лесен начин(може да импровизираш свободно) 1-ва(най-тънката) долу най-в дясно,2-ра долу в средата,3-та долу най-ляво,4-та горе най-ляво,5-та горе средата и 6-та горе най-дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш китарата,на мосчето долу(при резонаторния отвор) пъхаш струната в дупката,така че от дясната страна на мосчето да остане 4-5 см. от струната,този остатък го прегъваш на половина и получилото се връхче,което след прегъването сочи към грифа го мушваш още веднъж в същата дупка.Така получаваш нещо като примка от дясната страна и цялата струна и малкото връхче от ляво,примката я прехвърляш над мосчето и през нея мушкаш струната и връхчето след което опъваш струната примката се затяга и захваща малкото връхче така че то не може да се измъкне.Горе при главата връзваш вече по по-лесен начин(може да импровизираш свободно) 1-ва(най-тънката) долу най-в дясно,2-ра долу в средата,3-та долу най-ляво,4-та горе най-ляво,5-та горе средата и 6-та горе най-дясно.

 

 

 

Tова мисля е по-добро обяснение от моето.Ако и то не ти свърши работа...ще трябва наистина да си намериш някой, който да ти помогне.Няма да получиш по-смислени и прости обяснения от тези,който са ти написани.

 

Успех при слагането на струните!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрени благодарности! Сложихме струните точно по този начин малко преди да го поснеш :huh: И сега е време да се захващаме за работа... за свирене де ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
Отговорено (Редактирано)

Нормално ли е в комплекта, три струни да са найлон и другите три да са метални?

 

 

Аз си купих струните от Технополис и при мен 3 сa найлонови, а другите 3 са метални. Пак ли се слагат според големината? Защото на мен ми се получава един отвратителен звук (още не съм я настроила).

P.S: Моля, без обиди, но току що започнах да се занимавам с китара и всичко, което знам е от Интернет. (:

Редактирано от Diddy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.