Jump to content
Българският форум за музиканти

Едно прагче...


Cupatincho

Recommended Posts

Ми 8-то прагче на (2-ра струна) Класическата ми китара(Stagg) издава един такъв много дразнещ звук(когато не съм натиснал струната силно или правилно)...Проблема не е че не натискам вярно струната ами просто издава лошия звук...Учителят ми също го забеляза и незнам как да го оправя...Та въпроса ми е дали въобще мога да го оправя и каде по-точно или как???

 

 

Благодаря ви предварително

Редактирано от Cupatincho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да го види лютиер, той ще коригира, най-вероятно 9то прагче е хлътнало.

 

поздрави

 

Петър

 

 

Ми аз не разбирам за това питам какво точно трябва да направя ако може нещо телефон адрес защото ми трябва за една мелодия и мн се ядосвам а китарата ми е нова на близо година...8-мо прагче на 2-ра струна е хлътнало..Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши лично съобщение на pacman от форума. Той ще ти го оправи бързо, качествено, и на разумна цена(Разбирай в случая - евтино). И не се притеснявай - такива проблеми, рано или късно, се появяват при всяка китара.

 

Китарата трябва ня няколко години да ходи за смяна на позиции при ДОБЪР лютиер - това е положението.

При теб предполагам, се налага само малка корекция на 1-2 позиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем на 1-ва струна на 10 прагче опираше в 11-то. Изпилих съвсем леко 11-то с дребна водна шлурка и стана супер. При твоя случай не знам как е, но най-хубаво наистина да я види лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми доколкото знам на някои евтини класически китари на някое прагче (най-често 11 или 10то) има необяснимо пращене или направо липса на тон коет е някъв фабричен дефект май на самия гриф и не мисля че може да се оправи

но се пак лютиерите ще кажат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пилете праговете внимателно има си начини.най-добре лютиер,но в никакъв случай не е нещо,за което би трябвало да ти вземат много пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.