Jump to content
Българският форум за музиканти

виетнамски барабани


Recommended Posts

Та първо аз съм начинаещ да кажа. Гледам тук някакви барабани 250 лева горе долу цял комплект нов, но дали можете да ми кажете нещо за тях. 5 барабана са .. не съм и много наясно как точно се казват и фус и чинел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та първо аз съм начинаещ да кажа. Гледам тук някакви барабани 250 лева горе долу цял комплект нов, но дали можете да ми кажете нещо за тях. 5 барабана са .. не съм и много наясно как точно се казват и фус и чинел.

 

Би ли уточнил първо къде е това "тук", и евентуално марката на барабаните, размерите на отделните инструменти, включва ли се механика, стойки и чинели в комплекта?

 

Винаги преди да купуваш каквото и да е, го пробвай, чуй го как звучи, разбери дали това което комплекта ти предлага като звучене те удовлетворява и т.н. Принципно нов комплект за 250 лв на мен лично ми звучи несериозно и некачествено, но тъй като и аз бих се причислил към графата начинаещи(не съм свирил от поне 6 години), също си търся подобен евтин и непретенциозен "starter kit".

 

Успех и ако имаш повече информация бих се радвал да я споделиш, тъй като и аз търся барабани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те не бяха изложени .. бяха опаковани .. в момента съм на малка ваканция във Виетнам :) и разглеждах музикалните магазини и тъй като са произведени тук предполагам, че заради това цената е толкова ниска. Има стойки да, но ми искам да питам и дали е възможно да ги купя от България, защото иначе трябва да платя доста за допълнителен багаж. Тежички ми се виждат. Има чинел и фус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 250лв в България-забрави!Дори още толкова да дадеш за карго-взимай ги!Естествено огледай ги първо,та като ги ъдариш да няама изненади :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те не бяха изложени .. бяха опаковани .. в момента съм на малка ваканция във Виетнам :) и разглеждах музикалните магазини и тъй като са произведени тук предполагам, че заради това цената е толкова ниска. Има стойки да, но ми искам да питам и дали е възможно да ги купя от България, защото иначе трябва да платя доста за допълнителен багаж. Тежички ми се виждат. Има чинел и фус.

 

Честно казано не ми се иска да ти давам съвет, за който после може да съжаляваш. Мога да споделя аз какво бих направил на твоя място, а вече ти сам прецени кое е по-добре за теб:

Бих проверил колко тежат и колко ще ми смъкнат на летището(транспорта) за допълнителния багаж. Евентуално бих проверил, дали на митница няма да ми искат да плащам някакви мита, такси и други "простотии". След това ще събера сумата, и ако това нещо излезе към 500-600 лв според мен не си заслужава, тъй като за тези пари смятам, че начинаещ барабанист в България може да си вземе перфектния сет.

Другото нещо което евентуално бих направил(което съжалявам, че не направих докато бях в Китай, а си внесох самурайски меч) е да си взема някаква механика, стойки или малък барабан, или каквото и да е, нещо с което ще започна да си сглобявам "dream set-a", или нещо което няма в България. Веднага бих си взел например някое готино дайре за закрепване на фус, cow bell, chimes(сори, не знам как се казва на български), бонгоси, silence pads или нещо подобно. Със сигурност в България тези неща са по-скъпи.

 

 

Желая ти успех и за начинанието което си подхванал!

 

П.П. Междудругото, надявам се не съм много нахален, но ако попаднеш на дайре за закрепване на фус, черно и е до 15-20 лв ще можеш ли да ми го докараш? ;)

Редактирано от ithilieth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вероятно са пълен боклук, тука се продават секви подобни трошки макар че точно от тази държава - не. обаче цената е добра. ако можеш да ги вземеш за около 350-400 лева крайна цена макс заедно с транспорта ги взимай иначе едва ли ще си струва особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.