Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемация с Вампа


Recommended Posts

Вчера докато си репетирахме стана токов удар. Днес (когато имаше вече ток) се опитах да си пусна процесора и звука беше ужасяващо гаден и ми нямаше настроените ефекти. Извадих батерията на ROM-а му и го ресетнах по всички възможни начини. Всуе.

 

Значи гадостта е следната: все едно имам включени ефекти преди процесора. Каквото и да правя и да струвам и да връткам и да пробвам (познавам го доста добре тоя процесор), все си го има тоя ефект. Едно такова квичене и пулсиране все едно модулационен ефект+уа. А чейна ми е само: китара с хъмбъкъри -> Вампа -> кубе. Китарата, кубето и кабелите са ок. Пробвах всевъзможни комбинации с други китара, процесор и кубе, дефекта определено е от процесора.

 

Та питането е: да го давам ли за ремонт на официалния сервиз, ще ми го поправи ли някой от тука, мога ли да си го поправя сам или направо да го засиля в някой язовир и да си купя истински процесор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% имаш нещо изпушило

1. сервиз на берингер-според мен тьй като са голями скьпчии - ще ти вземат минимум 50 лв

- такьв вамп май вьрви 120 -150 втора рька - прави си сметката

2. хубаво да го дадеш на някой от форума - обаче берингерите са много трудни за оправяне

и ако тази повредената част няма заместител - пак опираш до сервиза

3.- явно не можеш да си го оправиш сам - щом питаш - зарежи тези мераци

4.-в краен случай може и да го метнеш в някой язовир - но все пак опитай по точки 1 и 2

-ако имаш гаранция - сервиза

-ако не - пьрво пробвай с майсторите от форума -те ще свьршат работа - стига да не се наложи смяна на елемент - който предлагат само берингер

 

5. ако това ще те успокои - не си пьрвият ,нито ще бьдеш последният проплакал от берингер -

макар че вината е по скоро на енергото или по скоро няма вина - ако токовия удар е от буря например

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с нищожните си познания мисля, че е нещо за смяна. А токовия удар беше от градушка, та не мога и да ги осъдя. :)

 

Много добре знам проблемите на Берингерчетата, все пак го имам тоя от 4 години почти и досега се оправях с него. Но отдавна си мисля, че ми трябва по-свестен... може би е поличба.

 

Ако някой може да го оправи или поне да го погледне, нека пасне едно ЛС.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.