Jump to content
Българският форум за музиканти

Слаба ръка


Recommended Posts

И на мен като на повечето десничари лявата ръка е по-слаба. Още повече че преди време я бяха контузил яко и не е особено раздвижена. Бързина, динамика, всичко куца. И викам дай отрано да направя нещо по въпроса :)

Няма ли някакви пинизи в раздвижването на слабата ръка и "изравняването" и със силната? Примерно някъде прочетох да се ползва по-тежка палка в слабата ръка. Друго нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

опитвай се да свириш на фуса с лявата ръка някои пасажи, тренирай...

за по-тежка палка не моа да ти кажа

не мисля, че е добра идея свиренето с различни палки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да унисоните са много добре идея,също така пробвай всички възможни парадидли като ги комбинираш един след друг и в различни темпа и динамики. Може да пробваш да водиш с лявата ръка, премести си райда от ляво. За проблема с динамиката пробвай да използваш различни постановки, на мен поне ми помага донякъде. При по-тихо свирене използвам джазовата постановка в лявата ръка, а като трябва повече сила - другата. Друго което помага е да опиташ да редуваш по 3 удара с всяка ръка и когато зазвучат равномерно при всяка ръка да увеличаваш темпото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, парадидли. Или просто натоварваш лявата ръка двйно повече, удари 2 към 1 за лявата. Това докато се упражняваш, може да не е на самия комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм, аз на комплект свиря веднъж седмично като имаме репетиции с групата и тогава нямам много много време за експерименти. Но това с парадидлите в нас ще го пробвам.

А под унисони какво разбирате? Ударите на двете ръце да съвпадат или...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-полезното упражнение за мен е следното - Свирете шафъл с водеща лява ! Няма по-добро за развиване на слабата ръка !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шафъл...биит, груув

 

абе аре говорете на български бе

баси

 

ти сигурно ходиш на лекции при 'трее да има груув' щото и оня понеже е учил в БЪРКЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ и не знае един термин на български

 

свири ми в розово

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина обяснявайте термините (ако това е термин де), които ползвате, че... :greenangel:

Shuffle какво ще рече?

Водеща лява... имаш предвид open handed playing при които с лявата водиш фуса ли или какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шафъл е термин - както парадидъл - нищо общо с Бъркли.

Шафъл е бийта на Розана на Тото или пък на почти всички Рок&Рол-и.....

 

jeffporcarorosanna.jpg

Ето го най-полезното за мен ! Ако се упражнявате да свирите този бийт с лява водеща,ще дръпнете мнооого бързо !

Редактирано от eL_NinYo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре знам какво значи шъфъл преведено... Въпросът е какво се има предвид при барабаните.

Благодаря за уточнението :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ADVANCED TECHNIQUES FOR THE MODERN DRUMER - by Jim Chapin, е това ти е за лява ръка !!! Не, че другите неща изредени от колегите не стават, но това е баш!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо ! Лява ръка се развива най-вече от стилове като фънк, drum and bass и т.н !

Демек, ако забиваш само рок няма да развиеш лява ръка !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо ! Лява ръка се развива най-вече от стилове като фънк, drum and bass и т.н !

Демек, ако забиваш само рок няма да развиеш лява ръка !

 

sorry che pisha na latinica ama neshto kompa se ebava tam kadeto pishe kirilica nema nishto :)

ta za roka . az naprimer nikoga ne sym sviril fynk , drum and bass i t.n. ama vse pak racete sa mi ednakvo silni i razdvijeni i t.n.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.