Jump to content
Българският форум за музиканти

panko

Sustainer - Fernandes

Recommended Posts

Kerry King ;)

Steve Vai

Edited by Heartman

Ползвал съм го.Интересна машинка.Смена се  нек адаптера и електрониката.Дава ти състейн / 4-ти хармоник.

Нек адаптера шуми като сингъл и не е със особено добър тон.Променя се близоста и наклона на адаптерите от което страда единствено тона.Електрониката става активна(9 волтова батерия за ел.платката).Необходимо е изрязване на легло за ел.платката(допълнителна лютиерска намеса със оберфрезата).Настройки на тримерите за правилна работа.Понякога не се разбира добре с някои адаптери(понеже променя малко тона при включен състейн режим).Най- изразен е тона при изкривяване(дисторшън).При чисти настройки състейна/хармоника е слабо доловим и дразнещ на моменти.За рокаджииски изпълнения ала Стив Вай става.За метъл също.Но за мен има повече минуси отколкото ползи.

Edited by jorog
  • Like 1

Аз си направих един Джем7  със състейнер но още не гоползвам защото малко ми промени тона на китарата. Дали ако направя два изхода на китарата един за състейна и друг за адаптерите няма да си върна тона когато неползвам състейна??????????

Edited by panko

Съмнява ме.Колкото един активен EMG 81 може да стане пасивен ,толкова и състейнъра.Електрониката или е пасивна или активна.Абе не е чак толкова голяма разликата.Просто за да работи системата като състейнър в пълния си потенциал трябва адаптерите да са по-близо до струните(особено при тънките струни).От там идва проблема.И от нек адаптера/драйвера който не би се харесал на всеки като тон.Иначе другото е факт.Безкраен състейн без набузен усилвател.