Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-различни


Recommended Posts

Пускам тука и обещаните в други теми идейки, които съм правил само с Рийзън 3 и миди-сикуенсъра му.

Подреждам ги по хронология през годините:

 

Devotion - старо две години и съм го правил сякаш моно ми звучи, само идейки

 

Dearth Of Life - само идейки

 

Double Vision - това е ултра-шит

 

Heaven On Earth - нова версия на вече пускан семпъл, от миналата година

 

 

 

Down Below - от януари тази година, куц аранжимент, особено при дисонансните акорди

 

The Unknown - една приятна песничка от януари 2007, евро-песничка; обърнете внимание на солото!?

 

Spirit Away - по японска анимация, който я е гледал (мисля някаква приказка беше тяхна)

 

________________________________________________________________________________

_______

 

 

 

Очаквам вашите идеи, като как си ги представяте да звучат в аранжимент от истински инструменти. Важно е да знам мнението на реципиента (слушателя).

Аз имам някакви предположения... но нека да има плурализъм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига с това миди бе човек, дай малко инстинска музика

 

инъче Down Below и The Unknown имат потенциал да станат добре като се изсвирят, другите не ми харесаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛОЕ, благодаря ти за точния и ясен призив. Наистина доста далече съм от нещата които ти правиш и честно да ти кажа леко ти завиждам, че можеш да правиш такава и толкова тежка музика. Пожелавам ти да си сформираш групата, за която беше писал в раздела и стига да имах лудата глава на раменете си, както преди 8-9 години, на драго сърце бих ти станал барабанист... разбира се, ако имах и барабани. Щото твоите хави къртят и пробиват дупки всякакви... буквално!!!

 

Изобщо и идея си нямам как ги правиш толкова тежки парчетата.

Ще ми се на някои мои парчета да има такива ултра-тежки китари, но съм си фен на акустичните звуци и не бих оставил неизползвана акустичната китара, пиано или флейта.

 

Малко инфо по идейките:

 

Heaven On Earth е правена миналата година, но бях пуснал тук една идейка от нея, та чак сега намерих останалите части и ги експортнах от миди-то в мп3. Аз много си я тача тази идейка, щото е направена от раз! Само дето реденето ми отне повече от половин ден, даже цял.

 

Down Below е нова идея, но аранжиментите са ми проблем. Особено където се получават дисонансни акорди. Иска ми се да се изпълняват като гласове от различни инструменти, но с проба трябва да се установи, кои вариации ще са най-благозвучни. Все пак за мен си е додекакофония няколко дисонантни интервала, прозвучали заедно да се изпълнят примерно от пиано само... или само от китара с един звук. Като в джаза! Б-р-р-р-р, ужас!

 

The Unknown е зачекната идея, като съм дал само отделно куплет, припев само, за да се добие представа. Няма ги вокалите, няма и да ги има върху това миди по разбираеми причини. Солото накрая е с миди от някакво гръцко бузуки, но мен ми се ще да се изпълнява на халил (арабски или персийски народен инструмент, ако не се лъжа) или друг с подобаващ звук. А това даже на живо си е проблем - от къде!? Мамицата ми се разката докато го мидирам това леко солце и пак не е така, както бих го изсвирил. Пък и сконтролера от клавиатурата леко на възел ми стават пръстите, хе-хе-хе! Излишно усилие, ма като съм... мераклия!

 

Spirit Away е с леко странни ритмики, ама на живо изсвирено е по-благо като съчетание. А и в проклетия Рийзън нямам автоматизация на темпото, което е трагедия. За мен едно парче да започва, да продължава и да свършва в едно темпо е КОШМАРНО!

 

Devotion е замислено като трип-хопче в стил Мандалей (койти ги е чувал или слушал), като някои идеи ще отпаднат, щото са прекалено ладови, та чак миксо-лидийски. Накрая дори съм повзаимствал малко от цирковата музика, ама това сте го забелязали. И "Ну, погоди!" ха-ха-ха!!!

 

Другите две са твърде стари, за да помня какво и що. Ама като се сетя ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тежката музика не е задължителна, а тва че нещо не ми харесва на мен не значи че не е добро

 

това което ми прави впечатление е че музиката ти е стилово неориентирана, и не просто че всяко парче ти е в различен стил, но и самите парчета са смесица от различни стилове, които по някога не си пасват, поне според моите представи

 

това че имаш много и разнообразни идеи е хубаво

и на мен ми се е случвало колкото по малко свиря толкова повече идеи да имам, да не говорим за времето когато не се занимавах със звукозапис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.