Jump to content
Българският форум за музиканти

любопитни факти


ronia

Recommended Posts

Понякога си мисля, че с този нисък алт съм ощетена от природата... но това има и друга страна: например, болшинството от песните на Ред Хот са ми удобни в оригиналната тоналност, ЮХУУ!

 

При вас някакви такива... хм... аномалии да има? :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, моме Рония, диапазонът ти пак е приличен - алти в в джаза, рок и попа - колко щеш. Ами аз с моя бас, кво да кажа? Как ти звучи парче на Пол Маккартни в суб контра октава??? :metalist:

 

Майтапът на страна, ниските мъжки гласове са най-ощетени. Тиситурата е такава, че не звучим добре_освен в класиката_, ако ще и като инструмент да пеем. Камо ли в хармония със себеподобни. Хор от тенори само- да, но хор от баси, звучи като Москвича на тъст ми зиме, при включен смукач.

 

Но, да не роптаем срещу природата, а и да си спомним онзи стар лаф - тенорът не е глас, а заболяване. :metalist: Знам, гроздето е кисело.

Редактирано от Polyphone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз с моя бас, кво да кажа? Как ти звучи парче на Пол Маккартни в суб контра октава??? :greenball:
Пей готик, ну уейв и такива некви - мани ги тия Бийтълс!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен истината е в това как изпяваш това, което ти е дадено, а кавърите не са важни! Веднага давам пример с дядо ви Джон Лий Хукър, който никога не разшири диапазона си над няколко тона, но въпреки това мачкаше и беше (и си остава, разбира се) гигант!

 

Айде успокоявайте се и наблягайте на авторското, кой с каквото има!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък установих, че колкото повече грача, толкова по-високо (знам разликата м/у високмо и силно) мога да го изгракам, предполагам, че е свързано с налягането, но работи и много ми е кеф...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз с моя бас, кво да кажа? Как ти звучи парче на Пол Маккартни в суб контра октава??? :greenangel:
Пей готик, ну уейв и такива некви - мани ги тия Бийтълс!

 

 

Нема начин да ги мана, много яко са се загнездили в ушите ми! :greenangel:

 

Да пея в други жанрове? Трудно. Кат не ме кефат, не виждам смисъл.

 

Ех, ще си остана нереализиран тенор от 60-те! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, сигурно някои от песните на Трейси Чапмън ти идват тамън (както се казва на чист български)? Нямам предвид хита й де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Високи мъжки вокали ми пасват много добре, от типа на Джо Лин Търнър, Себ. Бах(Скид Роу).

Иначе ако трябва да се пеят разни Уитнита , Бритнита - хич ме няма. Може би защото не ми харесват, знам ли?

Все пак смятам, че пасването е свързано и с тембър,не само с диапазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен изпяването на някой кавър идва главно от това да хванеш душичката на песента, да можеш да предадеш правилно чувството което излиза от тзи песен...според теб разбира се:)....другото в повечето случай си е чиста математика..е, не във всички разбира се:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен изпяването на някой кавър идва главно от това да хванеш душичката на песента, да можеш да предадеш правилно чувството което излиза от тзи песен...според теб разбира се:)....другото в повечето случай си е чиста математика..е, не във всички разбира се:metalist:

 

Абсолютно съм съгласна! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.