Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за закупуване на т.н. "gear"!


Manolev

Recommended Posts

Мен ми се струва, че ламповите не мога и да ги помириша. Прекалено са скъпи. Другото, което ме претеснява е, че ако е лампово все трябва да го държа на брудален volume :greenball:

 

50 W Marshall имаше май като модел лампово, но беше доста солено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж, лампов амо си вземи ако има къде да го усилваш

аз имам и транзистор и лампа, ама каот свиря тихичко си пускам транзисторния кетнер

50 вата лампа е много, за репетиции е предостатъчно

за вкъщи обаче не знам, не дава да го барнеш :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, в крайна сметка, аз реших да си купя Маршал MG50DFX :

 

Цък!

 

----

 

Аз, както казах по-горе свиря с GRG 270 B. Свиря доста разнообразна музика, като минем през Нирвана, Алис ин Чейнс, Гънс ен' Роузес и инструменталите на Сатриани и Вай.

 

Решил съм да сменям адаптори, Seymour Duncun. Намислил съм си да сложа на бридж позицията SH-4 jb, а на нека SH-6 duncan distortion за повече кривоч.

 

На нек може да сложа APH-1 alnico II pro. :)

 

Някой знае ли на к'ви пари вървят и от къде мога да ги взема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, в крайна сметка, аз реших да си купя Маршал MG50DFX :

 

Цък!

 

----

 

Аз, както казах по-горе свиря с GRG 270 B. Свиря доста разнообразна музика, като минем през Нирвана, Алис ин Чейнс, Гънс ен' Роузес и инструменталите на Сатриани и Вай.

 

Решил съм да сменям адаптори, Seymour Duncun. Намислил съм си да сложа на бридж позицията SH-4 jb, а на нека SH-6 duncan distortion за повече кривоч.

 

На нек може да сложа APH-1 alnico II pro. :)

 

Някой знае ли на к'ви пари вървят и от къде мога да ги взема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята за адапторите бива ли, или бихте ми предложили нещо друго.

Ами адаптерите дето си ги харесал изглеждат ОК. Обаче си мисля че да сменяш адаптери на GRG си струва само ако китарата страшно много те кефи (т.е попаднал си на някаква невероятно добра бройка). Ако не ти харесва как звучи не чакай само от адаптерите да хвръкне.

 

Аз на твое място бих продал китарата и с парите + тея заделени за адаптерите ще си купя по-хубава китара (май някой наоколо продаваше японско РГ за малко под 700 лв например).

 

Иначе ако си твърдо за адаптери - давай! Определено ще ти хареса повече. Просто не бих сложил на никоя китара адаптери дето струват почти колкото китарата :)

 

Наздраве, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е много добра. Не знам, може да съм касметлия. Адапторите могат да ми ги доставят по 160-170 лв. бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали си си купил кубето Marshall , но добреси се ориентирал . Аз от скоро съм собственик на такова и се оказа ,че е доста повече от колкото очаквах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според нещата,които си посочил,като ориентир за свирене,не бих препоръчал SH-6 на neck-a(изобщо - такъв тип адаптер на тази позиция си е изключение).APH е много приятен вариант!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел продава има поне 2 VMB -лампово кубе 30 вата (производство на Владо Балев) за около 400-450 лв,ако не се лъжа.Кърти секаква зидария,ако не си закупил Маршъла помисли..

 

едит:смятай че 30 вата ламБа са като 60 транзисторни.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.