Jump to content
Българският форум за музиканти

съвети за барабани..


Recommended Posts

Здравейте,от доста време си мечтая за барабани и най-накрая реших,че трябва да си купя.Всъщност можеби всичко започна преди 4-5 години в 6-и клас от училищната скука.Открих ,че тропането е особено приятно.После започнах да правя странни ритмични движения с ръцете и колкото повече минаваше времето толкова повече се вманиачавах..Сега съм толкова запален и надъхан ,но проблема ми е,че никога не съм свирил и неразбирам нищо от барабани.Другия голям проблем е парите.Нямам ги.Имам само 200лв,които се боя ,че ще са крайно недостатъчни.Това за което ще ми трябват е хардкор пънк.Имам намерение да свиря изключително бързо и силно,но мее страх да не ги потроша:) Все пак с тези 200лв няма да мога да купя много,но можеби най-важните части като за начало..а после постепенно ще обурудвам сет.Например чинели мисля че мога да взема впоследствие..иска ми се да не купувам най-големите боклуци,които ще счупя на втория ден:D

 

Моля посъветвайте ме какво мога да купя за тези пари.И какво щее подходящо за стила който искам да свиря.Приемам всякакви съвети!

Редактирано от futuro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупенето е въпрос на правилно свирене. За хардкор пънк нема да ти трябва голям сет :) С 200 кинта не знам какво можеш да купиш, май почти нищо, ма колегите продаващи тук ще кажат.

А докат се научиш да свириш "изключително бързо и силно" ще мине временце, така че мисли реалистично. Добата работа става бавно. Мой съвет.

Аре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чупенето е въпрос на правилно свирене. За хардкор пънк нема да ти трябва голям сет :D С 200 кинта не знам какво можеш да купиш, май почти нищо, ма колегите продаващи тук ще кажат.

А докат се научиш да свириш "изключително бързо и силно" ще мине временце, така че мисли реалистично. Добата работа става бавно. Мой съвет.

Аре.

благодаря,това ме успокои:)))))

значи ще трябва да посетя няколко урока за да не ги потроша,това няма да ми е проблем.Но парите са наистина проблем.Ще се радвам да знам за тези пари мога ли да купя най-важните части.Каса с няколко барабана и..Всъщност за хардкор пънк какво ще ми трябва?Какво е най-препоръчително?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай обявите във форума в радел купувам-продавам. за 200-250 лева се намират аматита и тактони с чинели дори, което за начало те устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разгледай обявите във форума в радел купувам-продавам. за 200-250 лева се намират аматита и тактони с чинели дори, което за начало те устройва.

а като части какво ме устрова за този стил?

примерно колко барабана.. 2-3. И какви?..все ще си има някакви тънкости.

Редактирано от futuro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тънкости няма, барабаните са си барабани, трябва ти каса с педал, барабанче, флоор том и един том. фусмашина с фускапаци, райд със стойка, креш със стойка.

 

всичко това аматско или тактонско в зависимост от качеството(колко е запазено) е между 200 и 350 лева.

 

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така - Лошо ли е ?

Ако имаш предвид,че не свириш с края с топчето - не е лошо,много хора го правят,но с определена цел,а и се продават модели,които са без "топче" - ако така ти е по-гот да свириш - взимай си такива :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.