Jump to content
Българският форум за музиканти

Упражнения за темпо


metalmorphosis

Recommended Posts

Този месец съм решил да си усъвършенствам темпото.знам.Метроном. Но като го пусна и се обърквам. Добре ли е да пусна песента и да свиря заедно с нея?

Как точно се свири с метроном? Не е ли по лесно с крак?

Става ли с такъв http://www.metronomeonline.com/

При метроном-всяко туптене на няколко (колко?) изсвирени ноти ли съответства?

Други упражнения освен с метроном?

Извинявам се за глупавите въпроси, но с търсачката не намерих нищо по въпроса. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за постигане на ритмичност и добра представа за това как да се задържи темпото се работи с метроном. не съм убеден, че има по-ефикасен метод. между другото и в комунистическите правила в другата тема се казва същото.

 

а относно това колко ноти са равни на едно време отмервано от метронома - всичко зависи от теб. явно е, че не си добре запознат с ритмичното делене на нотните трайности - потърси си учебник по Елементарна Теория на Музиката - там има обяснено всичко това. най-добре е да го съчетаеш с уроци по солфеж и/или нотно и теоретично грамотен преподавател по китара.

 

тактуването е пряко свързано с упраженията с метроном, но положението не е "или - или" , а по-скоро е съчетание от двете.

 

ако имаш по-конректни въпроси - задавай.

 

поздрави

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че почнах да го схващам метронома.Ще видя как съм след седмица, и ще реша дали да я купя книжката.

 

Остава въпроса дали свиренето със пусната песен помага?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм убеден, защото ако песента не е записвана с метроном (от страна на барабаниста най-малкото) е доста вероятно да има съвсем леки (а може би и не чак толкова леки) размърдвания на темпото при смяна на различните части (куплет, припев, соло), което е нормално, заради различното настроение и емоции, които пораждат.

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си се учи с метрономче, купи си учебник по Елементарна теория на музиката, за научиш, как се раздлеят нотите, и ако си упорит ще успееш!!! А научиш ли се да свириш ритмично с метрономом, няма да имаш проблеми с ритъма, което в музиката е адски важно, даже най-важното!!! Успехи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.