Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос


bassobor

Recommended Posts

Попаднах на това

и искам да попитам тоз с китарата, за какво си е сложил тези ластици на грифа ? Да обират нежеланите шумове ? Същата "техника" с ластик може ли да се използва и при баса ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първия ти въпрос отговора е "да, точно така", а на втория - "да може, изпробвал съм го"!

 

Успехи!

 

edit:

А бе тоя с китарата е баткото на тоя с баса, та го бил понаучил, малкия, на това-онова и на това също!

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм пробвал с ластик в началото на грифа да свиря легато на китара, но ми замъгля тона и не се кефя...за сметка на това много китаристи го ползват - въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото аз съм се пробвал, ластика обира излишните свободни струни преди да ти замъгли звука - идеята е, че докато е на определено място ти си изсвирваш тона(овете) както си трябва, и това което идва след тях(своб. струна) се замазва бързо - което е по-добре отколкото да иззвучи нещо нежелано(точно тази свободна струна :) ).

 

Това е от личен поит, наистина компетентните да се изкажат най-правилно. :excl:

 

едит: аз нерядко ползвам ластика, кагато се правя на музикант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак не ви ли се е случвало когато правите по-агресивен пул-оф от струна да задрънчи? Затова мисля(без да изключвам че чистотата на свирене е важна :) )че ластика помага.

Причината за това : правите дабълхенд с двете ръце, "издърпвате" с лявата след поредица от тонове, дясната ви не е на струните. Тогава какво правим? Аз поне за всеки случай слагам ластик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.