Jump to content
Българският форум за музиканти

Suhr Bpssc System


Icarus

Recommended Posts

Everyone loves the sound of the pure single-coil pickup, but the 60-cycle hum that it generates has been an annoyance that musicians have had to deal with for over 50 years or not deal with at all and use humbucker pickups or settle for tonal compromises like stacked single-coils, dummy coils, and active electronics. Those days are now over with the Suhr/Ilitch Electronics SSC System. Originally only available as a built-in system on our Classic guitars, the SSC is now available in a backplate that covers the tremolo spring cavity and that means you can now enjoy the benefits of this breakthrough technology on non-Suhr guitars with "pure" single-coil pickups.

 

The BPSSC System eliminates the noise while completely retaining the sonic character of pure single-coil pickups. The noise is gone but the sparkle, the chime, and the low-end response that you've come to love in single-coil pickups are all still there for you to enjoy and savor. The BPSSC System is easy to install and does not need any additional modifications to your guitar. Remove the current backplate on your guitar, solder the wires coming out of the BPSSC with the electronics on your guitar following the included instructions, screw the BPSSC on the back of your guitar and you're ready for great pure single-coil tone without the noise!

 

Finally, after over 50 years, you can get true single-coil sound without the noise. Many single-coil lovers had resigned to the fact that noise was a "necessary" artifact that couldn't be eliminated without compromising the tone. The BPSSC System proves that it is possible to get great single-coil sounds without the annoying hum – once and for all!

 

 

От сайта на Suhr - цък

Там има и още малко по темата. Ами.. звучи ми доста интересно. Някой имал ли е досег с тази джаджа или пък нещо подобно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз имам тази система на втората ми Suhr Classic S китара и мисля,че е страхотна-работи абсолютно както е описана!Но е доста скъпа,дори без адаптерите.По-икономичен вариант но не толкова добре звучащ поне според мене би било DiMarzio Virtual Vintage сериите или новите Area 58/61,или пък Kinman.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туй чудо неможе ли да си го изработим , че май прочетох 300$ ако не греша , пич виж си у китарата и кажи кво що представлява дай да го скройм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

туй чудо неможе ли да си го изработим , че май прочетох 300$ ако не греша , пич виж си у китарата и кажи кво що представлява дай да го скройм :)

Ей сега ше ти начертая една схемичка,не чакай направо ще ти пратя китарата ми :rolleyes::)

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз разгледах начина на свързване на чудото, и имам някаква идея как е направено. Всъщност, предполагам, е тихо колкото хъмбъкер?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е толкова сложно, просто трябва да пуснеш шума който искаш да махнеш с обърната фаза

 

тва нещо е една антена за шум, примерно адаптер който не хваща от струните, а само от шумовете, после сигнала се смесва с този който идва от адаптера, сигнала си остава същия, а шума се обръща като по този начин се неутрализира с другия шум и готово...

 

 

The BPSSC requires the middle pickup to be the same polarity and the same direction winding as the bridge and neck pickups. Reverse-wound reverse-polarity middle pickup will not work with the BPSSC.

 

Защо ли :rolleyes: Не само няма да работи, ами ще усили шума двойно...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма значение как се нарича, или по какъв начин извличат шума, принципа на обезшумяване е един и същ

 

другото са маркетингови приказки, нали искат 300 и кусур $ за продукт който реално не струва и 50...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма значение как се нарича, или по какъв начин извличат шума, принципа на обезшумяване е един и същ

 

другото са маркетингови приказки, нали искат 300 и кусур $ за продукт който реално не струва и 50...

LOE,струва толкова колкото хората са готови да платят за него-елементарна теория на търсене/предлагане.Не искам да влизам в излишни спорове,но е ясно че принципа е прост.Изпълнението обаче така че тона на сингъл-койл адаптерите да е непокътнат е там където е цаката.Ако сте толкова способни инжинери(в което не се съмнявам между другото),почнете да ги правите тези неща и ги предлагайте за $50,ако е толкова лесно.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Съгласен съм. Мерси за мненията :D Определено звучи като безценно допълнените към някой страт..

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE,струва толкова колкото хората са готови да платят за него-елементарна теория на търсене/предлагане.Не искам да влизам в излишни спорове,но е ясно че принципа е прост.Изпълнението обаче така че тона на сингъл-койл адаптерите да е непокътнат е там където е цаката.Ако сте толкова способни инжинери(в което не се съмнявам между другото),почнете да ги правите тези неща и ги предлагайте за $50,ако е толкова лесно.

 

Владо

 

Същото може да се каже за почти всяка аналогова техника която се продава, има хора които продават преампове и ефекти по 300$, а тук във форума има хора които могат да направят същите че и по добри с 50$

 

А и най вероятно принципа на действие на тая джаджа е патентован, така че малко трудно, пък си имам и друга професия, освен това не съм инжинер :D

 

Това че нещо е добро и скъпо не значи че е сложно и работи на извънземни принципи. Някой хора може би са се чудили на какъв принцип работи това нещо, за това обясних, целта не е била фукане или всякакви провокации на мнения, подобни на твоето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

LOE,струва толкова колкото хората са готови да платят за него-елементарна теория на търсене/предлагане.Не искам да влизам в излишни спорове,но е ясно че принципа е прост.Изпълнението обаче така че тона на сингъл-койл адаптерите да е непокътнат е там където е цаката.Ако сте толкова способни инжинери(в което не се съмнявам между другото),почнете да ги правите тези неща и ги предлагайте за $50,ако е толкова лесно.

 

Владо

 

Същото може да се каже за почти всяка аналогова техника която се продава, има хора които продават преампове и ефекти по 300$, а тук във форума има хора които могат да направят същите че и по добри с 50$

 

А и най вероятно принципа на действие на тая джаджа е патентован, така че малко трудно, пък си имам и друга професия, освен това не съм инжинер :D

 

Това че нещо е добро и скъпо не значи че е сложно и работи на извънземни принципи. Някой хора може би са се чудили на какъв принцип работи това нещо, за това обясних, целта не е била фукане или всякакви провокации на мнения, подобни на твоето.

Ясно е че частите са малка част от цената на един краен продукт,но единствената причина сходни неща като музикални продукти(усилватели или китари) произведени в Щатите да са по-скъпи от същите произведени в БГ е тази,че трудът се заплаща много по-добре.Например,минималната цена в един "рипеър шоп" само да ти отворят усилвателя да го погледнат е $40(така наречената "bench fee"),от там нататък почват да ти искат от порядъка на $80/час(зависи от това колко добър/реномиран/зает е техника).По отношение на качеството неща изкопирани в БГ,които по начало са били измислени някъде другаде,сигурен съм че може да се доближат близко до оригинала,но тепърва ми предстои да чуя нещо,което наистина да ме впечатли,а по моето скромно мнение съм чувал/пробвал доста неща.С уважение,

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесал съм един преамп (VHT Valvulator),който се предлага за около $1200.Ще се радвам,да получа конкретно предложение,за изработване на съвсем същият,на стойност от около $200(доколкото разбирам - това било нещо нормално за нашите условия).Бих поръчал поне 2бр.

 

П.с. Не искам нещо "по-добро"!Достатъчно е,да е 1:1!

 

П.п.с. Не бих се радвал на повече приказки по въпроса... ...просто искам преампа(според посочените условия)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да разбуля един мит- за електронни устройства, т.е. за схемите им патент няма- никой не може да патентова усилвател или нещо подобно и точно затова "краденето" на идеи в тази област е лесно :)

 

А направата на такова устройство реално е малка двуцифрена сума- антена, усилвател, смесител.

 

По-скоро мен ме гложди идеята за по-умен подход- някой сеща ли се за noise filter-а на Cool Edit? Би било адски полезно да се направи хардуерно устройство, което да прави отпечатък на шума при намалена китара и после да маха шума в реално време. Доколкото знам Hush има някакви подобни зачатъци, ама пак главно си реже шума според сигнал/шум пропорцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не става въпрос за схемите, а самия принцип

 

може да направиш патент дори и без да разбираш бъкел, всяка идея може да се патентова, има хора които с това се прехранват

 

примери много и навсякъде, някакъв си чичка се сетил че джойстика може да вибрира, и сега сони и нинтендо му плащат пари за всеки контролер който направят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.