Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемче...


Flanker

Recommended Posts

Проблемът се състои в това,че почнах да късам яко струни.Издържат по точно 3 дни (последната 4 :godbless::godbless: ) и след това се късат на едно и също място(!)-там където се завива около топчето след оплетката.Ползвам тремолото честичко (за к'во съм го взел иначе) ама не дигам особено нагоре.То е Single locking и скоро поизпилих тръбичката,в която влиза струната.Имаше едно малко ръбче и мислех,че това е проблемът.

Та моля помагайте,че ми писна да отиват по 10лв за струна :evil: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен се получава ефекта на "секачката", виж затягането да не създава проблеми и да няма още ръбове. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще го поизпиля още малко.А кое заключване?Всмисъл на моита китара струните се заключват само горе а долу си се дърват на топчетата.А мисля да взема Bullet end струни дали ще паснат на такова тремоло http://www.trademe.co.nz/Music-instruments.../p-32290057.htm?

П.П. Мерси за бързия отговор :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт

Смених тръбичките на 1ва и 6та струна и 1ва издържа 3 дни повече...Преди да се скъса винаги пада с около 1 тон надолу и като се настрои при първия бенд се къса при топчето.ВТФ?!

Бях в един магазин и продавачът ми каза,че китаристът на груата им имал същото тремоло и същия проблем.Каза да сменям тремолото-това ли е единственият начин ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това е единственият начин*, на времето имах същият модел и го продадох само и единствено поради тази причина. Предполагам че вече и сам си разбрал причината поради която ти се късат струните .... нека поясня: Когато китарата е с двойно заключващо тремоло (и е заключено :) ) силата която действа при разтягане на струните се проявява между двете заключвания (дефакто заключването е на принципа на менгемето, в долната част при тремолото имаш заключване по абсолютно същия принцип като горе при главата), колкото и да вдигаш и сваляш тонът с тремолото силата засяга само тази част която е между заключванията. Сега си представи че тремолото е с заключване само горе (като в твоят случай), вече силата е от заключеният край горе до другият край който се държи само на една оплетка около топчето (дефакто на най-слабата си част). * В интерес на истината има две решения на твоят проблем, първият и по скъпо струващ е да смениш тремолото (според модела може да се наложи по поодрежеш малко от корпуса на китарата), за вторият вариант вече си се сетил ... булет струни, там вече е елиминирана тази слаба точка с топчето.

Желая ти успех с начинанието!!!

 

:) Марио :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора! :rolleyes: Значи тремолото е за смяна...тя китарата е Ибанез РГ то тия,в които без рязане си влиза оригинален флойд.Иначе щом се късат така значи засега може би съм решил проблема.Баща ми взе скъсаната струна и след оплетката я стисна с парче метал и сега дефакто 1ва ми е булет :rolleyes: А някъде има ли тема,в която да пише цени на флойдове?Аз писах на фирмата в Америка ма нещо никой не отговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление всичко опира до наличността на такива части в България (освен ако нямаш някой познат който да може да ти ги прати от чужбина). По принцип във всички магазини (имам наблюдение за София) всеки се бие в гърдите че може да ти вкара тези части НО след това чакаш с месеци над определеният срок за да дойде стоката им, това е поради простата причина че чакат повече неща да се натрупат за закупуване от чужбина и да им излезе по евтино транспорта и т.н. , от една страна са си прави за себе си НО никой не ти го казва това , казват ела след месец ... и влизаш в една голяма група от чакащи поръчаните си заветни части които все не идват, след месец следва едно извинение, другият друго, по-другият трето и така докато не си прежалиш парите от капарото или не дойде стоката ... или ти предлага нещо подобно/или което не ти трябва за парите които се платил. Пообиколи магазините в София и виж какво се предлага и за какви пари, моят съвет е мини първо през по големите магазини, там обикновенно има много налични части,по мои наблюдения за сега xxxx има най-много части, може и да има тремоло каквото търсиш, погледни и при Пепи Славов. Успех!!!

 

п.п. Не се бъркай от цените в Американските сайтове там пазарната политика и икономика е много различна, за приблизителни цени гледай Европейските сайтове, Германия например (в България обикновенно са с някакви пари над тази цени които са в сайтовете, все пак повчето ни търговеци пазаруват на дребно и цените каквито виждаш в сайтовете са и за тях .... в това число не влизат тези които са дистрибутори на определени марки, те пазаруват с някакви отстъпки, но всеки сам преценява колко печалба да си заложи )

 

;) Марио :)

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то стига да дойде и половин година примерно съм готов да чакам.Иначе за цените аз пратих писмо да ми кажат представителите им в България.ОК значи почва яростно събиране на пари и пестене от нови струни :)

И мерси за подробната информация! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак заповядай, за това сме тук да си помагаме.Официален представител на Ибанец за България е Икономов със седалище и магазин в Благоевград, но не знам дали има части на склад, винаги можеш да му звъннеш и да разбереш. Ибанец от няколко години си направиха собствено тремоло (Едж Про) и не знам дали може без проблеми да влезе в гнездото на твоето тремоло. Пак изказвам мнение че според мен е по-добре да се поразходиш утре и да видиш кой какво предлага!

 

;) Марио :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същото тремоло на моя Ибанец, смених го и сега е доста по-добре. Не ми е късало струни, но разстройваше. Купих едно 2-но заключващо от avaavaava от форума за 100лв., той каза, че го е взел от xxxx за около 140лв. Не е най-доброто, но определено е доста по-добро от предишното. Според мен няма смисъл да си купуваш ново тремоло от Ибанец, понеже са доста скъпи - ако ще даваш толкова пари, по-добре направо да си купиш нова китара. :)

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление няма финанси за ново тремоло...поне за сега.Ще мина през РФ в близко бъдеще но не бързам особено.

fluti какво имаш предвид под "не е най-доброто".Не връща точно ли?Значи качествено тремоло се брои за над 150-60 лв.

killer Едж про/ло про и подвариантите му няма да станат на мойта китара без окастряне.Пък тя не е от най-скъпите + че ме е страх да не се прецака боята и т.н.А иначе оригинално флойд заслужава ли си?Защото мисля че това е най-добрият избор за мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам предвид, че не е от стоманата, от която се правят оригиналните флойдове и по-бързо ще му се износят ножовете. Но засега се държи, пък и аз не го изтезавам много :metalist: Иначе оригинален флойд е едно от най-добрите решения, но е по-скъпо. Чувал съм, че и Schaller и Kahler са добри, а пък най-готино си е ZR на Ibanez, но него пък не можеш да го сложиш без сериозна преработка на китарата. Иначе новото, което сложих влезе перфектно на мястото на старото, формата му е същата (със скосени ъгли отзад) и изобщо не личи, че е сменено. Само дето е хромирано, а предишното беше черно.

Ето така изглежда:

mm1107_floyd_rose.jpg

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, оригинален флойд ще е най-качественото което може да избереш (съответно качеството си има съответната цена), но първо си задай въпроса колко точно ще ползваш/изтезаваш тремолото, какъв ти е стилът на свирене? Може да ти се стори странен въпроса но е много важно именно на него да си отговориш защото ако например го използваш сравнително рядко може да минеш само с булет струни и същото тремоло, ако не скачаш отгоре му (образно казано :metalist: ) и го ползваш от време на време за някой дайв бомб може би едно по стандартно тремоло (по флойд роус лиценз) с двойно заключване би ти свършило добра работа. Не искам да ме разбираш погрешно, ако имаш парите и можеш да си го позволиш си вземи най-доброто а именно оригинален флойд, мислите ми в редовете по горе са базирани на действителността, ти тепърва ще продължаваш да се развиваш и ще сменяш (дай боже) инструменти от различен клас ... така че на една такава инвестиция не можеш да и върнеш парите при една бъдеща продажба на китарата когато започне да ти пречи. (в Америка оригиналният флойд е от 199$ до 229$ според цвета на частите, а в европа може да е към 200 евро ... гледах в един Немски сайт един шалер който беше най-близкият до оригиналният флойд и беше 209евро). Дефакто оригиналният флойд ще е приблизително колкото китарата ти, по-добре си вземи по евтин лицензен или събери пари, продай си китарата и си вземи следващ клас инструмент ....

Успех, дилемата е голяма, всеки иска най-доброто и ако може на момента ... аз много пъти съм допускал грешки от бързане и след това съм съжалявал. Помисли внимателно и реши сам за себе си!!!

 

:) Марио :metalist:

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fluti какъв модел е тоя флойд?Прилича на мойто,ама е с двойно заключване.Да не е ИЛТ?

killer ако не го ползвах щях да си взема нещо с нормално тремоло или нещо с фиксиран бридж. ;) Гледам да не стигам до "изнасилване" тип Стив Вай,обаче примерно Сач го ползва сравнително често.В момента съм на вълна Металика,но мисля повечко да навлизам към инструменталните неща.Пък ако не мога да събера пари вадя ръчката и почвам Ерик Джонсън! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.