Jump to content
Българският форум за музиканти

Бихте ли дали съвет?


Иво-баса

Recommended Posts

Ще се радвам ако споделите с мен вашето мнение.До сега съм ползвал само басове на Yamaha,дойде време да сменя марката.Бих искал да опитам нещо по-качествено.Бихте ли ми дали съвет като марка и модел,кое си струва?

Благодаря ви предварително,много ще ме улесните с мнения и впечатления.

:greenball::beer::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ibanez BTB555MP

 

http://www.ibanez.co.jp/eb_page.php?AREA_I...=283&COLOR=CL01

 

реже глави - страшни адаптери от бартолини и супер яка електроника. Става за свирене на всякъкви стилове защото възможностите на активната електроника са огромни - от джаз до траш каквото ти е кеф. Аз трескам яко метъл с него но отвреме на време слепвам джас и фънк.

 

И аз бях пред същият въпрос преди около 6 месеца и си взех точно тоя модел - просто е невероятен. Цената е малко солена - 650 евро но за качеството и звука наистина е изгодно.

 

Поздрави и успешен избор, надявам се да помогнах малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,помогна ми,благодаря ти. :greenball:

А има ли къде да се чуе и как стои въпроса с евентуална поръчка?В София има ли го в магазин да се тества?

 

още веднъж благодарско и поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам представа, аз го купих в Германия. Тествах какво ли не в продължение на седмици и тоя просто ми заспа в ръцете. Бях супер навит на Фендър или БиСиРич ама просто не се доредиха нещо в класацията ми.

Ямахи също пробвах ама на мене лично въобще не ми допаднаха - въпрос на вкус изглежда.

 

В Благоевград има магазин на Ибанец доколкото знам и имало много инструменти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Warwick - за мен - излишно скъпи.

Като за непрофесионален музикант (т.е. не изкарващ пари от баса), за мен с идеалното съотношение цена/качество са Ibanez. Само че моя го взех не от Икономов, а от Visiart (има банер горе на форума) и си спестих няколко месеца чакане. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си решил какъв тип инстумен искаш,е много добре,но първо гледай да се продава в б.г.,или някой твой познат да го има,за да можеш да го пробваш,и на теб да ти хареса.Вкусове много,и различни.Зависи също какви пари си решил да дадеш за инструмент.За 600-800 евро,можеш да си вземеш нещо не-лошо,но произведено в

Корея,Индонезия,Китай и т.н.Аз например съм си харесал един KSD Proto J-705(Ken Smith Design)за 750евро,и сигурно ще си го купя.Виждам,че си се загледал във Warwick,но в този ценови клас аз специално не бих си купил точно тази марка.Бих предпочел Fender,Lakeland,Sadowsky...

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

У мен се е формирало впечатлението,че едни от най-"работните" модели/видове/варианти са: Fender Precision(вкл. Jazz/Precision-"хибридите");Musicman(всички модели);G&L L.... ..... но при всички тези,идеята се върти около Fender-тип.

В последните години са ми интересни и едни от също така налагащите се ,като "working horse" модели на Lakland.

Добри(особено за цената си) и престижни,но с по-характерна,"съвременна"(доста условно) насоченост са добрите(разбирай - по-скъпичките) модели на Carvin и Peavey(USA).

 

Warwick е също добър избор.Аз лично ги харесвам и бих ги поставил сред тези производители/модели,покрай които можеш,да минеш без да ги забележиш,но ако ти привлекат вниманието и ти харесат,няма смисъл да "се дърпаш"!Вземай и много вероятно - няма да съжаляваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Warwick са яки - аз пробвах Warwick Streamer LX 5 и много ме изкефи ама цената от 1450 евро просто ме смъкна на земята

 

успехи и поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина warwik са доста доста висок ценови клас.Лошото е и ,че няма къде да се пробват и поразгледат добре,това не харесвам в поръчковите историй.Бих дал около 600 евро за бас.Харесах си Фендер натуралния модел,но в xxxx е 2400 лв. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.