Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарна електроника-проблем


nolly

Recommended Posts

Здравейте!

Имам проблем с хъмбикера на китарата.(Фендер HSS)

Започна да се чува тънко,без плътност.

Нямах идея от какво се получи така,отворих платката и прегледах всички връзки-няма нищо нередно.

Почистих всички понтинциометри и 'нещото' дето сменя от кой адаптер да дойде звука :)

След разни бърникания-изведнъж се оправи,и в другия момент пак стана така както го описах.

Има моменти в които даже спира.

Като обърна платката която съм извадил над струнитеи я опра в тях,ту се оправя,ту спира,ту изтънява.

Проверката я правя като опирам(докосвам) магнитите на адаптера с отверка-при включена китара в апаратура.

При нормална работа-това което чувам е с плътност и баси-както на другите два адаптера,а когато Не-тези неща се губят.

Въобще нямам идея от де иде туй нещо.

Ако ме разбирате и имате идея от де дойде тая болест по китарата-пишете.

С радост ще приема и координати на хора-професионалисти в тази област-търся такива в Пловдив.

Благодаря на отзовалите се!

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Без да искам да прозвучи негативно или обидно, от описанието изглежда, че не си особено "в час" с електротехниката, така, че като disclaimer първо бих те посъветвал да не пипаш сам. Иначе, както описваш нещата, проблема изглежда като прекъсната маса (може да е скъсана или "студена"спойка). Ако видимо няма прекъснат кабел, или такъв, който се крепи "на косъм", е възможно това да е станало вътре в адаптера (връзката на намотката с кабела примерно), което изисква почти виртуозни умения и познания с поялника, за да се оправи.

С две думи, моя съвет е да намериш около теб някой, ремонтиращ електрически китари/усилватели (не е нужно да е лютиер, това не е лютиерска работа принципно) и да му занесеш китарата. Проблема най-вероятно е елементарен и ще отнеме не повече от половин час да се разреши.

Успех от мен.

Редактирано от therealbadmadafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отношението към темата.

Не звучи обидно при все,че не съм в час в тази област.

Не бих посмял да оправям проблема сам.

Ще потърся човек с подходящите умения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звучи като нещо от тези проблеми:

- няма контакт по запояване някъде

- скъсана жица вътре по кабела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иван оправи проблема.

Беше прекъсната жичката в едната бубина(неоткриваемо къде)

Наложи се пренавиване.

Вече си работи нормално.

Благодаря за отзивчивоста!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.