Jump to content
Българският форум за музиканти

Разпявате ли се предварително ?


Shagrath

Recommended Posts

принципно е ясно че човек трябва да се разпява преди да прави каквото и да е (я репетицийка , я концертец и т.н.) ... ама аз лично не разпявам (както казах в една друга тема , поради типа вокали , които правя) ... но до момента не съм забелязал и кой знае каква разлика ...

та разпявате ли се ... кой , как и по колко време ? :)

 

П.С. въпроса важи дори като си пеете с къщи :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз пък съм виждал,но то си е индивидуалноB)по-добре е да се разпяваш,щото загравиаш гласните струни и така има по-малка вероятност да прегракнеш.всичко идва от правилна постановка и правилно дишане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък никога не съм се разпявал, пея от много време и не съм имал проблеми, освен ако не пея преди обяд, или ако не съм препил и препушил и най-важното-недоспал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А трябва да се правят леки разпевки, не толкова за да се постигне по-добра звучност, а за да се опази гласовия апарат от разни фалове. Това е като при спорта, ако не загряваш преди тренировка има опасност от издънки... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OFF

евала за мохабета!то за тва повечето хора,които не разбират от музика те питат тренирате ли,вместо репетирате и B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе аз започнах да се разпявам щото след като оздравях от една лоша настинка ми беше прецакан гласа.

ВСЯКАКВО ГАЗИРАНО БЕЗ БИРА ДА СЕ СПИРА!

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само,че трябва да се разпее човек,а и трябва да си загрее говорния апарат.Това са езикът и устните(най-общо казано),за да може да постигне по-добра артикулация,която,ако липсва,започва да страда и пеенето повечето пъти.10-15 минутки са си напълно достатъчни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време като пеех :D ( ревях и дерях по 2 часа) много не съм се разпявал,но пък се сещам за Металика и Джеймс-а със хавлията над парата дииииииииидяяяяяядоооооооооодиииииииииииииии така се разпяваше той

Макар че го правеше за шоу явно си имаше и своята истина.

А един соло китарист как трябва да се разгрее преди концерт?чешейки си ташките 10 15 минути ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно време като пеех :D ( ревях и дерях по 2 часа) много не съм се разпявал,но пък се сещам за Металика и Джеймс-а със хавлията над парата дииииииииидяяяяяядоооооооооодиииииииииииииии така се разпяваше той

Макар че го правеше за шоу явно си имаше и своята истина.

А един соло китарист как трябва да се разгрее преди концерт?чешейки си ташките 10 15 минути ;)

Не колега това е на сцената...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с Полифон(да не повярва човек:Р) и със Снежанка!!! разпяването е важно нещо.аз се старая винаги преди пеене да се разпея и ако случайно нямам време и възможност за това, първо изпявам някоя по-лека песен, която да ми загрее малко гласовия апарат;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мани мани то от едно кихане хората се сецват у кръстю ама сериозно аз винаги съм бил на принципа, че когато не ме мързи и ме очаква нещо сериозно да върша трябва да поразкърша тва дето ше участва в деянието. може и да се смеете ама дори и с мозъка е така. нека кажат математиците. Биохимия му е майката и всичко си има изпитана методика. така че ако трябва да се разпяваш то она козата си сака пръч са казали хората. няма да откриваме топлата вода я. на мене даскала по ел китарка ми викаше ти ся се научи така да свириш пък после ми гледай кой как свири и ако искаш свири с главата надолу. ако схващате проникновенията ми евала, щото аз още не мога тряя да пия едно кафе :idea: начи правете квото е редно и тва е демек опознайте тялото си и разберете от какво има нужда, а то определено ВИНАГИ има нужда от разгрявка преди каквото и да е било <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно нормално и полезно си е да се разпяваш.пак е до индивидъалност<_<ако прецените че не е нужно да се разпявате-недейте,но наистина е по-добре да се затопли гърлото преди пеене.ако ви мързи да се разпявате,удряте едно малко бърбънче и сте готови:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.